Bakan'dan açıklama geldi... İşte Antalya'daki hortumun bilançosu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Antalya'daki hortum ve fırtınanın ağır bilançosonu açıkladı.

Bakan'dan açıklama geldi... İşte  Antalya'daki hortumun bilançosu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli ziyaretler ve küçük sanayi kooperatifi anahtar teslim törenine katılmak için Karaman'a geldi.

Karaman Valisi Fahri Meral'i ziyaret eden Bakan Kurum, ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Murat Kurum Antalya'da yaşanan fırtına ve hortum sonucu oluşan felaketlerle ilgili rakamlar paylaştı.

"2 KİŞİ ÖLDÜ, 13 KİŞİ YARALANDI, 1 KİŞİ KAYIP"

Kurum,"Önceki gün Antalya'nın Kemer, Kumluca, Finike ilçelerinde meydana gelen hortum afetinde 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 13 vatandaşımız da yaralandı. 1 vatandaşımızın ise kayıp bilgisi var. Arama çalışmaları devam ediyor. Buradan vefat eden vatandaşlarımız için başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Antalyamıza geçmiş olsun. Antalya'da afetten hemen sonra Bakanlık olarak harekete geçtik. İl Müdürlüğümüz ekipleri hasar tespit, enkaz kaldırma çalışmalarına ivedilikle başladılar. Kemer, Finike ve Kumluca ilçelerinde ön hasar tespit çalışmalarına devam ediyoruz.

"229 BİNADA HASAR TESPİTİ YAPILDI"

Yaptığımız tespitlere göre Kumluca'da 2 bina tamamen yıkılmış vaziyette. 21 ağır hasarlı, 208 az hasarlı olmak üzere toplamda 229 binada hasar tespiti yapılmış. Ekiplerimiz olay yerinde çalışmalarına devam ediyorlar" dedi.

ENERJİ BAKANI DÖNMEZ: ANTALYA'YA ENERJİ VERMEYE BAŞLAYACAĞIZ

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'de yaptığı aaçkılamda, "Büyük bir oranda gün içerisinde Antalya'ya enerji vermeye başlayacağız" dedi. 

Kaynak: www.gaste24.com


 

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 19:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17