Bakan Hulusi Akar'dan 'F-35' çıkışı

Milli Savunma Bakanı Akar, F-35 projesi ile ilgili, "Bu projenin ortağı olan diğer 8 ülkenin de bize karşı sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz." dedi. .

Bakan Hulusi Akar'dan 'F-35' çıkışı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile görüşmesinin olumlu bir yaklaşım içinde geçtiğini belirterek, "F-35 projesinin ortağı olan diğer 8 ülkenin de bize karşı olan sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz." dedi.

Bakan Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan ile görüşmesine ilişkin sorularını cevapladı. 

"Görüşme son derece yapıcı, son derece olumlu bir yaklaşım içinde geçti." diyen Bakan Akar, "Birçok konuyu çok daha iyi anladıklarını, bu konularda bizim görüşlerimize çok yaklaştıklarını büyük bir memnuniyetle müşahede ettik." ifadesini kullandı. 

Görüşmede F-35 savaş uçağı projesinin gündeme gelip gelmediği sorusu üzerineHulusi Akar, şu cevabı verdi: 

"Stratejik ortaklar olarak ekonomi ve güvenlik konularındaki çalışmalarımız devam etmektedir. Bunlardan birisi de F-35 konusu. F-35 projesinin aynı zamanda bir ortağıyız. Bu projenin bir ortağı olarak üzerimize düşen bütün sorumlulukları eksiksiz yerine getirdik. Zaten bu, bütün taraflarca kabul edilmektedir. Aynı şekilde bu projenin ortağı olan diğer 8 ülkenin de bize karşı olan sorumluluklarını yerine getirmesini bekliyoruz. Bu konuyu bir kez daha dile getirme fırsatı bulduk." 

Akar, F-35 savaş uçağı tedariki kapsamında gönderilen pilotların uçuş eğitimi ile bakım ekibinin teknik eğitimlerinin devam ettiğini de vurguladı.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17