Bakan Çavuşoğlu'ndan kritik Venezuela açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Venezuela'daki darbe girişimi ile ilgili kritik bir açıklamada bulundu.

Bakan Çavuşoğlu'ndan kritik Venezuela açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Paraguaylı mevkidaşı Luis Alberto Castiglioni ortak basın toplantısı yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Sayın Cumhurbaşkanımız sayın Trump'ı ülkemize daha önce de davet etmişti. Cumhurbaşkanımız Trump'la sürekli telefonda konuşuyorlar görüşmelerin pozitif olduğunu söyleyebilirim. Son telefon görüşmesi pozitif ortamda tüm konuların ele alındığı bir görüşme oldu. İki ülke arasında ticaret hacminin 75 milyar dolara ulaştırılması, vergilerin kaldırılması serbest ticaret anlaşmasının imzalanması gibi birçok olumlu madde var. NATO müttefiki olan iki ülke arasında bu konular gündeme elbette gelecektir.

TRUMP'IN TÜRKİYE ZİYARETİ

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Başkanı Trump'ın haziranda Avrupa'da olacağını, bundan bir ay sonra Türkiye'ye ziyaret düzenlemek istediğini söyledi.

VENEZUELA

Son gelişmeler sadece bizi değil, tüm dünyayı endişelendiriyor. Askeri bir müdahale Venezuela halkının kanını dökecektir. Tüm ülkelerde aynı görüş hakim. Dışarıdan zorlamayla yönetim değişikliği Venezuela'yı kaosa sürükler. prensip olarak da darbelere, askeri müdahaleleri ve yabancı müdahaleye karşıyız. Venezuela sorununun diyalog yoluyla çözülebileceğini söylüyoruz. Ancak bu diyalog ve iş birliği yoluyla Venezuela'daki sorun çözülebilir ve ülkeye tekrar istikrar geri getirilebilir.

JAMES JEFFREY'İN TÜRKİYE ZİYARETİ

ABD'nin Suriye'den çekilmesi ya da asker sayısının azaltılması ve güvenli bölge dahil tüm bu konuları ele alan bir görev gücümüz var. Görüş alışverişi ve karşılıklı görüş alışverişleri sayesinde yakınlaşma olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17