Bakan Akar'dan Kılıçdaroğlu'na saldırı açıklaması: Oradaki amacımız...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit cenazesindeCHP lideri Kılıçdaroğlu'na saldırı ile ilgili olarak, "Oradaki amacımız Sayın Kılıçdaroğlu'nun uzunca bir süredir kaldığı evden bir an önce, sağ salim ayrılmasını sağlamak, halkı dağıtmaktı." dedi.

Bakan Akar'dan Kılıçdaroğlu'na saldırı açıklaması: Oradaki amacımız...

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu saldırısına yönelik bir açıklama yaparak Çubuk'taki kalabalığa yönelik olarak "Mesajınızı verdiniz" şeklindeki sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.

Akar, "Kılıçdaroğlu'nun güvenliğini sağlamaktı. Kılıçdaroğlu'nun uzunca bir süredir kaldığı evden bir an önce, sağ salim ayrılmasına sağlamak, halkı dağıtmaktı" diye konuştu. 

"BUNU MESAJ MI KABUL EDİYORUZ! BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ?"

Akar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Niyetimizi sorgulamak en hafif tabiriyle ahlaki sorun, şiddeti hoş görmek asla sözkonusu değildir. Yargı mutlaka gerekeni yapacaktır. Ne amacımız olabilr ki. Yani biz sayın Kılıçdaroğlu'na vurulmasını tasvip mi ediyoruz? Bunu mesaj mı kabul ediyoruz? Böyle bir şey olabilir mi? 'Mesaj', 'tepki' dediğim şey, insanların söylediği (şehitlerin kanı yerde kalmasın', 'terörü bitirin' ve benzer terör aıleyhindeki ifadelerdir"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17