Bahçeli'den İmamoğlu'na mazbata tepkisi

MHP Genel Başkanı Bahçeli, İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı son açıklamada, ‘CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun mazbatayı istemesine sert tepki gösterdi.

Bahçeli'den İmamoğlu'na mazbata tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı son açıklamada, ‘CHP’nin İstanbul adayının 'mazbata' diye tutturması akla ziyandır. Hiç kimse sokaklardan medet ummasın kaos şakşakçılığına soyunmasın bedeli hakikaten çok ağır olur” ifadelerini kullandı. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun sık sık açıklamalar yapıyor olması ve Anıtkabir Özel Defteri'ne 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı' olarak imza atmasını eleştirerek şöyle konuştu:

"ELİNDEN OYUNCAĞI ALINAN ÇOCUKLAR GİBİ"

"Henüz hukuki süreç sonuçlanmadan CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayının mazbata diye tutturması akla ziyandır. Adeta oyuncağı elinden alınan çocuk gibi mızmızlanması, şuursuzca açıklamalar yapması hezeyandır. 
Üstelik Anıtkabir Özel Defteri’ne İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak imza atması sadece siyasi acemilik veya acelecilik olarak da yorumlanamaz. Bu telaş nedir? Nereye varılmak istenmektedir?"

Türkiye'den bir Venezuela çıkarma arayışına heves edilmemesi gerektiğini ve sokaklardan medet ummamasını söyleyen Bahçeli, "Kaos şakşakçılığına soyunulmasın" diyerek şöyle konuştu: " Emel ve hedef sahiplerini uyarıyorum, bedeli hakikaten de çok ağır olur".

İstanbul’da oyların tekrar sayımını durduran, sandık hilelerine ve usulsüzlüklerine ortam açan kim varsa tüm bağlantıları, tüm ilişki ağları araştırılmalı, mutlaka sonuca bağlanmalıdır. FETÖ’yle iltisakları varsa tespit edilip gereği yapılmalıdır.

"MAZBATA DİYE TUTTURANLAR SİYASİ MADRABAZLIKLA SONUÇ ALAMAZ"

Uluslararası toplumun işin içine dahil edilme çabaları, toplumsal bünyeyi kaşıma ve kutuplaştırma çalışmaları kesinlikle bir senaryonun, karanlık bir kumpasın eseridir. Sandık haksızlıklarını sokak tehditleriyle örtmeye, kargaşa ve karmaşaya Türkiye’yi çekmeye hazırlananlara asla izin verilemez, asla müsaade edilemez. Herkes aklını başına alsın. Mazbata diye tutturanlar, siyasi madrabazlıklarla sonuç alacaklarını düşünmesinler.

"GEÇERSİZ OYLAR SAYILIYOR, SÜREÇ UYGUN İLERLİYOR"

CHP Genel Başkanı’na ne oluyor? Türkiye’yi germeye, gürültü patırtı çıkarmaya niye kalkışıyor?Zafer hırsızlığıyla, sandık oyunlarıyla İstanbul’un veya Ankara’nın kaderine gölge düşürülemez.Halen sandıklara yapılan itirazlar değerlendiriliyor, geçersiz oylar sayılıyor, süreç hukuka uygun şekilde ilerliyor. Oyların ilk olarak kayda geçirildiği, ıslak imzalı ve mühürlü sandık sayım-döküm cetvelleri ile sandık sonuç tutanakları ve YSK’ya bildirilen oylar arasında fahiş farkların tespiti meşru ve mecburi bir ihtiyaçtır. CHP hukuki süreçten neden rahatsızdır? Milletimizin hassasiyetleriyle niye oynamaktadır? İstanbul’da 319 bin 578 geçersiz oyun bulunduğu açıktır. Usulsüzlüklerin varlığı da bellidir. Yüksek Seçim Kurulu’nun, geçersiz oyların yeniden sayımının durdurulması yönündeki İl Seçim Kurulu kararını kaldırmasının ardından ilçe seçim kurulları harekete geçmiş durumda.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17