banner10

Bahçeli: Şerefsizlerin kafaları çuvala sokulup neden getirilmesin

MHP Genel Başkanı Bahçeli, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili "Konsolosluktan çıkıp çıkmadığı acilen ispata muhtaçtır. Türkiye mafyavari yöntemlerin geçiş güzergahı değildir." dedi.

Bahçeli: Şerefsizlerin kafaları çuvala sokulup neden getirilmesin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı için, "Konsolosluktan çıkıp çıkmadığı acilen ispata muhtaçtır. Türkiye mafyavari yöntemlerin geçiş güzergahı değildir." dedi.

Devlet Bahçeli'nin konuşmasının satır başları şöyle:

Hainlerin kökünün kazınmasını istiyoruz

Batman’da 8 kahramanımız şehit düştü. Yurdumuzun her köşesi mateme büründü. Bizim için uzman çavuşların kadroya alınması, özlük haklarının düzeltilmesi tarihi ve milli bir hedeftir. Kahramanlar mahcup kalamaz, yüz üstü bırakılamaz.

Bizim için uzman çavuşların kadroya alınmaları, özlük haklarının düzeltilmesi tarihi ve milli bir hedeftir. Teröristlere en ufak müsamaha vahim sonuçlara davetiye çıkaracaktır. Nefret kuluçkasına yatan terör elebaşları neden yakalanamaz? Biz bu hainlerin kökünün kazınmasını istiyoruz. Uçaklar vurunca kaçıyorlar, sığınaklardan kaçıyorlar. Murat Karayılan, Bahoz Erdal'dan ve çete başlarının döktükleri kanların hesaplarını sormak bugün değilse ne zaman olacaktır. Türkiye hain terör örgütünden güçlü değil midir? Türk Devleti nice gözü kara yiğitleri bağrında yaşatır. Biz de veli de, deli de çoktur. Şerefsizlerin kafaları çuvala sokulup neden getirilmesin. Bu konuda sayısız misal vermek mümkündür.

Terörle mücadele süresince yalnızca Kandil'le sınırlı kalmamalıyız. Fırat'ın doğusu hain kaynamaktadır. Terörist Fırat'ın batısında da, doğusunda da teröristtir. Türk Devleti Fırat'ın doğusuna kilitlenmiştir. Bu önemli bir gelişmedir.

ABD Başkanı sorumsuz ve şuursuz tavrıyla nifak saçmaktadır

Hani teröristler Menbiç’i terk edeceklerdi. Açıktan kazılan çukurlar neyin nesidir? ABD, terör örgütü PYD-PKK’ya silah takviyesine devam etmektedir. ABD’nin güven vermeyen samimi olmayan tutumuna bakarak terörle mücadeleyi sürdüremeyiz. ABD Başkanı sorumsuz ve şuursuz tavrıyla nifak saçmaktadır. Trump gibi bir maceraperest otururken güvenilir bir ilişki ağının kurulması oldukça zordur. Bomba ve patlayıcı eğitimi veriyorlar, Batman'da kan döktürüyorlar. NATO şemsiyesi altında böyle bir dostluk samimi değildir.

ABD, Türkiye'yi tek kullanımlık poşet çay gibi kullandığı ülkelerle karıştırmasın. Altını çizmek isterim ki, Kral Selman'a söylediği sözler tüyler ürpertici, skandaldır. Hayırdır Okyanus ötesinde mafya devleti kurdu da bizim mi haberimiz olmadı. Kutsal toprakların içine düştüğü manzara kahredici, onur kırıcıdır. Nerede Hz. Ömer adaleti? Koltuğu korumak için haraç vermek ne İslam ile ne de bağımsızlık kaideleri ile uyuşur. Her gün öleceğine bir gün adam gibi iman eri olarak ölürsün.

Mesele vatandır, milli ekonomik bekadır

Büyük bir oyun oynanıyor. Amaç, 15 Temmuz'da alamadıkları sonucu ekonomik alanda almaktır. Milli birlik ve dayanışma ruhu direndi. Tehlike geçmiş değildir. Mesele vatandır, milli ekonomik bekadır.

Türkiye’nin küresel abluka ile kan kaybettiği bir ortamda biz de sele kapılıp ekonomik operasyondan medet mi umsaydık?

Hükümetin McKinsey ile çalışmasını tutarlı bulduk. McKinsey müdafasının bize düşmeyeceğini, yeni bir IMF olmadığını söyledik. Mckinsey birçok ülkede danışmanlık veren bir şirkettir. İster uygular, isterseniz teşekkür eder geri gönderirsiniz. McKinsey'e Duyun-u Umumiye demek, IMF demek, kozmik oda demek cahillik değil, ümmiliktir.

Kıvılcıma bakarken, yangını ihmal etmeyelim

Konu sadece Papaz değildir. Kıvılcıma bakarken, yangını ihmal etmeyelim. Türkiye ekonomisinde dipsiz kuyu açmayı hedefliyorlar. Sermaye çetelerine yıkım emrini verdiler. 24 Haziran seçimlerinin rövanşını kur ile almaya teşebbüş ettiler. 12 Ağustos gecesi kudurmuş gibi saldırdılar. Para oyunlarını seferber ettiler. Kur silahını çektiler. Amaç ekonominin surlarını yıkarak sosyal çözülmeyi sağlamak. Sokağı adres gösteren işbirlikçileri harekete geçirmek istiyorlar.

Tehdit sönmüş değildir. Çok şükür Trump'ın Twitter'dan destek verdiği küresel baronların hesabı Ankara'da bozuldu. Hep söyledim, söylüyorum. Mesele çok yedim, az yedim meselesi değildir. Mesele vatandır. Parti olarak işin kolayına kaçar, her eleştiriyi yapardık. Siyasal rantın basitliğine heves ederdik. Ülke yansın der, ne kazanacağımıza bakardık. Önce millet iradesi ile hayale yelken açmıyoruz.

Türk'ün töresidir, davet varsa, icabet eden de çıkacaktı

Meral Akşener sosyal medyadan şahsımı etiketleyip adres verecek kadar çıldırmış, gözü dönmüştür. Bu davet pis bir davetti, tehlikeli bir meydan okumaydı. Türk'ün töresidir, davet varsa, icabet eden de çıkacaktı, gerçekten çıkmıştır."

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2018, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17