Ayşen Gruda'nın torunu Emre Gruda'dan ilk açıklama

Bugün 75 yaşında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Ayşen Gruda'nın torunu Emre Gruda'dan ilk açıklama geldi. Emre Gruda, anneannesinin cuma günü toprağa verileceğini söyledi, son dönemde yaptıkları konuşmaları anlattı.

Ayşen Gruda'nın torunu Emre Gruda'dan ilk açıklama

Ayşen Gruda'nın torunu Emre Gruda kelimelerin boğazında düğümlendiğini ve çok zor olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

"Türkiye için gerçekten çok önemli bir değer anneannem. Hepimizin annesi aramızdan ayrıldı. Hepimize sevgiyi, insanlığı ve pek çok nesle pek çok güzel şeyi anlatmış bir insan. Kendi de hep bunu derdi, 'Türk halkı beni nasıl gömeceğini bilir.' Cuma günü öğle namazını müteakiben Zincirlikuyu Camisi'nde defnedeceğiz."

Hastane personeline teşekkür eden torun Gruda, yoğun bakımdayken durumunun pek iyi olmadığının altını çizerek, duygularını şu sözlerle dile getirdi: 

"Son döneme kadar bilinci açıktı. Hiç acı çekmedi. Geçmişten, hayatımızdan bahsettik. Güzel şeylerden muhabbet ettik. Her zaman güçlü durmak hakkında konuştuk. Zaten güçlü ve sert bir kadındı. İnsan gibi bir insan, gerçek bir sanatçıydı. Kendi sanat hayatımda ondan çok şey öğrendim, ona çok şey borçluyum. Hepimizin başı sağ olsun. Türk halkının başı sağ olsun.

İlginç hissediyorum, gerçekten kendimi ilginç hissediyorum. Hepimiz için büyük bir değer benim anneannem, Türk halkının annesi. Yani her evden her aileden biri eksildi. Onu istediği gibi uğurlayacağız. Yakındık, çok iyi dosttuk. Özellikle sanat, insanlık ve ahlak adına çok şey öğretti bana."

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17