'Anayasa çalışması yok' diyen CHP'li Kılıçdaroğlu kendi açıklamasını yalanladı

Ümit Özdağ'ın ardından İYİ Parti ve CHP cephesinden art arda yalanlama gelirken Kılıçdaroğlu'nun 2018’de katıldığı bir yayında "Biz Millet İttifak'ını oluşturan partiler olarak anayasa değişikliği çalışması yaptık. Mutabakat metni şu anda elimizde var" dediği ortaya çıktı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ’ın "CHP, İYİ Parti, SP ve HDP’nin, Anayasa Profesörü İbrahim Kaboğlu öncülüğünde 2018 seçimlerinin ikinci tura kalması durumunda açıklanacak bir anayasa hazırladı" iddiasına yanıt verdi.

ANKA'nın haberine göre, Kılıçdaroğlu, “Böyle bir anayasa çalışması yok. Kamuoyunda tartışılıyor, ben de hayretle izliyorum” dedi.

CHP lideri ayrıca, “Biz bir anayasa konusunda çalışma yapacak olursak, başvuracağım ilk parti İYİ Parti, Sayın Meral Akşener’dir. Onun görüşlerini almak olacaktır” ifadelerini kullandı.

2018’de Çorum ve Amasya ziyaretleri sonrası değerlendirmelerde bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz Millet İttifak'ını oluşturan partiler olarak anayasa değişikliği çalışması yaptık. Başında İbrahim Kaboğlu vardı. Bizim hazırlığımız Muharrem İnce'nin cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra başlamayacak. Daha önce başladı zaten. Üç aşağı beş yukarı bir mutabakat metni şu anda elimizde var” demişti.

Kaynak: Yenişafak

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42