Akar’dan Esed rejimiyle ilgili son dakika açıklaması!

Milli Savunma Bakanı  Akar, sıcak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor. Akar, “Suriye’de rejimle temasımız söz konusu değil, Rusya’yla görüşüyoruz” dedi.

Akar’dan Esed rejimiyle ilgili son dakika açıklaması!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda soruları cevaplıyor. Akar, “Suriye’de rejimle temasımız söz konusu değil, Rusya’yla görüşüyoruz” dedi.

Hulusi Akar'ın konuşmasından öne çıkan kısımlar;

"İdlib bizim şu anda çalıştığımız önemli sahalardan birisi. Hem Rusya hem de İran'la gerekli koordinasyonu sağlıyoruz. Bu 17 Eylül mutabakatı önemli bir rol oynadı. Burada silahtan arındırılmış bir bölge var. 14 Şubat'ta yaptığımız görüşmeler çerçevesinde bugün İdlib'in dışındaki sınır bölgesinde Rusya'nın, silahtan arındırılmış bölgede de TSK'nın devriyesi başlayacak. Bölgedeki ateşkesin devamı bakımından bunu önemli bir adım olarak görüyoruz.

Radikal unsurların ayrıştırılması için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Bunlara karşı mücadelemiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde buradaki şartların daha iyi olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. TSK milli, manevi, mesleki değerlere bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmekte.

Suriye'de rejimle temasımız söz konusu değil, Rusya ile görüşüyoruz. 

Saldırılar devam eder, göç başlarsa 3,5 milyon nüfusun göçünün sadece Türkiye'ye, Avrupa'ya değil Amerika'ya ulaşabileceğini değerlendiriyoruz.

YPG, PKK, DEAŞ, FETÖ, El Kaide gibi teröristlere karşıyız. Başta Kürt kardeşlerimiz, hiçbir etnik grupla problemimiz söz konusu değil."

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 12:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17