AK Parti'de İstanbul İl Başkanlığı için Osman Nuri Kabaktepe'nin adı geçiyor

AK Parti'de İstanbul İl Başkanlığı öne çıkan isim Osman Nuri Kabaktepe.

AK Parti'de İstanbul İl Başkanlığı için Osman Nuri Kabaktepe'nin adı geçiyor

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak olağan kongrede aday olmayacağını belirtti.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için Osman Nuri Kabaktepe'nin adının geçtiği öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı toplantının ardından AK Parti İstanbul İl Başkanı değiştiği iddia edildi.

İstanbul’da Bayram Şenocak’ın yerine AK Parti İl Başkanı, Osman Nuri Kabaktepe olduğu öne sürüldü.

AK Parti’li 7 ilçe belediye başkanının diğer ilçe belediye başkanlarını da temsilen Erdoğan ile görüştüğü Bayram Şenocak'ın performansının İstanbul için yeterli olmadığını söyledikleri belirtildi.

Erdoğan da bunun üzerine AK Parti İstanbul il başkanlığı için çeşitli isimlerle görüştü.

İddiaya göre Esenler Belediyesi’nde yapılan görüşmeye; AK Parti’nin eski ilçe yöneticileri ve il teşkilatında görev alan isimler davet edildi.

Erdoğan, Osman Nuri Kabaktepe'ye burada “Hayırlı olsun” dedi.

24 Şubat'ta yapılacak olan Ak Parti 7. Olağan İl Kongresi sonrasında Osman Nuri Kabaktepe'nin AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Osman Nuri Kabaktepe, Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. AK Parti İstanbul İl Başkanlığı için Osman Nuri Kabaktepe ismi geçiyor. İşte Osman Nuri Kabaktepe hakkında merak edilenler...

Osman Nuri Kabaktepe hakkında

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABERTÜRK

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2021, 23:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8