Ahmet Hakan'dan Mansur Yavaş'a 'Jet ski' göndermesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin deposundan çıkan Jet Ski üzerinden yaşanan tartışmaya katılan gazeteci Ahmet Hakan'dan, CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a gönderme geldi.

Ahmet Hakan'dan Mansur Yavaş'a 'Jet ski' göndermesi

Kuzey Yıldızı Parkı’nda Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait depoda, belediye envanterinde kayıtlı olmadığı iddia edilen bir jet ski bulunmuş. Jet ski’nin kayda alındıktan sonra ihale yoluyla satışa çıkarılacağı belirtilirken, olay sosyal medyada tartışma konusu olmuştu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek ise sosyal medyada tartışmalara konu olan jet ski ile ilgili açıklamada bulunarak, aracın 2010 yılında Ramazan şenlikleri dolayısıyla alındığını söylemişti.

Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan yeni başkan Mansur Yavaş'ın bir de fotoğrafını kullanarak "Devri sabık ( iktidara gelenin, önceki iktidardan hesap sorması )  yaratmaya kalkarsan...“Adamın hiçbir şeyini bulamadılar buna sarılıyorlar” derler." diye yazdı.

Ahmet Hakan "Mansur Yavaş için gelsin: Devri sabık nasıl yaratılır?" başlıklı yazısında "Devri sabık yaratmak için...Adamın çeyrek asrı aşkın icraat dönemiyle ilgili olarak...Çeyrek asrı aşkın iddiaları doğrulayacak...Nal gibi belgelerle, mıh gibi yolsuzluklarla falan çıkacaksın ortaya." diye değrlendirmede bulundu. 

Yazının o bölümü şu şekilde; 

Adamın evindeki tartışmalı güvenlik kameralarıyla...

Devri sabık yaratmaya kalkarsan...

“E hani trilyonluk yandaş ihaleleri?” diyerek kendilerini kurtarırlar.

*

Adamın elinde kalan tek cipi en büyük yolsuzluk olarak göstererek...

Devri sabık yaratmaya kalkarsan...

“En büyük yolsuzluğu buysa... Kalsın, almayayım” derler.

*

Devri sabık yaratmak...

Kıytırık jet skilerle, güvenlik kameralarla, teslim edilmeyen ciple falan olmaz.

*

Devri sabık yaratmak için...

Adamın çeyrek asrı aşkın icraat dönemiyle ilgili olarak...

Çeyrek asrı aşkın iddiaları doğrulayacak...

Nal gibi belgelerle, mıh gibi yolsuzluklarla falan çıkacaksın ortaya.


2010'DAKİ RAMAZAN ŞENLİKLERİ İÇİN

24 yıl boyunca kentin belediye başkanlığını yürüten Melih Gökçek, tartışmalar üzerine twitter hesabından bir açıklama yaparak, depoda bulunması eleştirilere sebep olan deniz aracının 2010 yılında Ramazan şenlikleri için alındığını söylemişti. 

Gökçek, "Sahibi bilinmiyor dediğiniz jet ski 2010 yılında Ramazan şenlikleri dolayısıyla alınan ve ASKİ envanterinde bir araçtır. Yeni ABB depocuları, ANFA Genel Müdürü ve basın müşavirleri konunun cahili olunca hem kendilerini hem de Yavaş'ı böyle rezil ediyorlar" diyerek  şenliklere dair gazete kupürünü de paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 11:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17