banner10

Adnan Selçuk Mızraklı hakkında soruşturma başlatıldı

HDP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Adnan Selçuk Mızraklı ile ilçe belediye başkanları hakkında soruşturma başlatıldı.

Adnan Selçuk Mızraklı hakkında soruşturma başlatıldı

AA'nın haberine göre Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca HDP'den Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Adnan Selçuk Mızraklı ile ilçe belediye başkanlarının katıldığı, PKK'yı övücü marşın okunduğu, ölen PKK'lılar için 'saygı duruşunda' bulunulduğu kutlamaya ilişkin soruşturma başlatıldı.

HDP İl Başkanlığı'nda dün düzenlenen, yerel seçimin resmi olmayan sonuçlarına göre Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Adnan Selçuk Mızraklı ile milletvekilleri Berdan Öztürk ve Hülya Alökmen'in de katıldığı toplantıda, PKK'yı öven marş okunup, ölenler için saygı duruşunda bulunulduğu, Abdullah Öcalan lehine sloganlar atıldığı belirtildi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca milletvekilleri Adnan Selçuk Mızraklı, Berdan Öztürk ve Hülya Alökmen hakkında, 'terör' suçundan soruşturma başlatıldı. Savcılık kaynakları, konunun tümüyle incelemeye alındığını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17