banner10

Adil Öksüz'e yardım eden Şen'e ağır müebbet

Adil Öksüz'e yardım eden Şen'e ağır müebbet

FETÖ'nün sözde 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'le darbeden 4 gün sonra aynı evde kalarak Öksüz'e kaçması için yardımcı olan eski gazeteci Erdal Şen'in ‘darbeye teşebbüs’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.


FETÖ'nün sözde 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'le darbeden 4 gün sonra aynı evde kalarak firarına yardımcı olan eski gazeteci Erdal Şen hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Öksüz'ün kaçırılmasıyla ilgili soruşturma kapsamında Eski Habertürk Haber Müdürü ve Ankara Temsilcisi Şen'in ‘anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs etme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.


İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Can Tuncay tarafından hazırlanan iddianamede Şen’in FETÖ bağlantıları anlatıldı. Şen’in darbe girişimi tarihinden önce Adil Öksüz’le çok sayıda telefon görüşmesi gerçekleştirdiği belirlendi.19 TEMMUZ’DA KALDILAR


İddianamede Şen’in, darbe girişimine teşebbüs eylemine katılarak, suça iştirak ettiği ifade edildi.


Şen’e ait telefon hatlarının baz araştırmasına dair ayrıntılar da iddianamede yer aldı. Baz bilgilerine göre Şen'in 19 Temmuz 2016 tarihinde Sakarya Akyazı’da Öksüz'le aynı evde kaldıkları anlaşıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17