banner10

116 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

116 sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis

15 Temmuz darbe girişiminde Sultanbeyli ve Mehmetçik Vakfı mevkiinde meydana gelen olaylara ilişkin davada karara bağlandı. 116sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.


İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesince, 15 Temmuz darbe girişiminde Sultanbeyli ve Mehmetçik Vakfı mevkiinde meydana gelen olaylara ilişkin davada karara bağlandı. Silivri Cezaevi'nin karşısında bulunan binada yapılan karar duruşmasında sanıklar son sözlerini söyledi. Duruşmaya verilen aranın ardından mahkeme heyeti kararını açıkladı. Mahkeme heyeti sanıklar eski Yüzbaşı Sinan Canlı, eski üsteğmenler Aydın Gülşan ve Ali Apaydın'ın “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni kaldırmaya teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Sanıkların fiilden sonraki davranış biçimleri, yargılama sürecindeki pişmanlıklarının gözlemlenmemesi nedeniyle haklarında "iyi hal" indirimi uygulanmadı.

Eski Hava Harp Okulu öğrencisi olan 116 sanığı da aynı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme heyeti, sanıkların yargılama esnasında gözlemlenen tutum ve davranışlarını göz önünde bulundurarak “iyi hal" indirimi uyguladı ve cezayı müebbet hapis cezasına indirdi.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17