banner10

Yalçın Menteş kimdir, nereli, neden öldü?

Yalçın Menteş kimdir, nereli, neden öldü? Soruları ünlü oyuncunun dün akşam günlerdir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiği yönünde çıkan haberler ile birlikte merak konusu oldu. Yalçın Menteş kimdir, nereli, neden öldü? Sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Yalçın Menteş kimdir, nereli, neden öldü?

Yalçın Menteş kimdir, nereli, neden öldü? Soruları Şeker hastalığı nedeniyle 2013 yılında sağ bacağı kesilen ünlü oyuncu Yalçın Menteş'in hayatını kaybettiği yönünde çıkan haberler sonrası merak konusu oldu. Yalçın Menteş kimdir, nereli, neden öldü? Sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Ünlü oyuncu Yalçın Menteş 58 yaşındaydı. İşte Yalçın Menteş kimdir, nereli, neden öldü? Sorularının yanıtı...

Yalçın Menteş kimdir?

Kendi prodüksiyon ve reklam ajansının da sahibi olan Yalçın Menteş,1 Nisan 1960’ta İzmir'in Tire ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi İzmir’de tamamladı. İzmir’de liseyi bitirdikten sonra, tiyatroya, 1977 yılında Turgut Özakman’ın "Darılmaca Yok" adlı oyunuyla başladı. 

1999 Yılında Star TV’ de yayınlanan "Çarli" ve başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı "Tatlı Kaçıklar" adlı diziyle televizyon ekranlarında şöhreti yakaladı.

1983’de İzmir’de 45 kişilik kadrosuyla bir cep tiyatrosu kurdu. 1987’de tiyatro çalışmalarını daha rahat olarak sürdürmek için İstanbul’a yerleşti. TRT’deki bazı programlara küçük güldürü bölümleri hazırlayan Yalçın Menteş, Tatlı Kaçıklar dizisindeki 'Saffet' rolüyle büyük beğeni kazandı.

1995’te "Dikkat Yalçın Menteş" adlı tek kişilik oyununu sahneledi. Türk Büyükleri Ansiklopedisi’nden etkilenen Yalçın Menteş, "100 Ünlü Yüz" adlı oyunuyla Türkiye gündemindeki kişileri sahneye taşıdı.

Yalçın Menteş, "Charlie" isimli bir maymunla stand up gösterileri de yaptı. "Akasya Durağı" dizisinde de rol aldı.

Uzun yıllardır şeker hastası olan Yalçın Menteş, diyabet, kalp ve damar hastalıkları sebebiyle kaldırıldığı Şişli’deki Memorial Hastanesi’nde tedavi görmekte iken 12 Nisan 2013 tarihinde damar tıkanıklığı yüzünden sağ bacağının dizinin üzerinden kesildi.

Filmleri ve Dizileri

Tatlı Kaçıklar
Yalancı Yarim
Cennet Mahallesi
Çarli Hırsız
Yalancı Romantik
Sevda Tepesi
Akasya Durağı
Doksanlar

Yalçın Menteş neden öldü?

Bir süredir Göztepe Özel Çağıner Hastanesi'nin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Menteş dün akşam hayatını kaybetti. Haberi Yalçın Menteş'in oğlu Atilla Menteş şu sözlerle duyurdu: "Sevgili babam Yalçın Menteş'i kaybettik. Tüm yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun!"

Cenaze töreni için askerde olan oğlunun beklendiğini duyuran Onur Akay ise “12 gündür yoğun bakımda tedavisi süren ünlü oyuncu Yalçın Menteş’i, dün akşam saat 20:40’da kaybettik. Cenazesi, askerlik görevini yapmakta olan oğlu Atilla Menteş’in gelmesinden sonra son yolculuğuna uğurlanacak. Mekânı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

DOKTORU AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Doktoru Tanju Ulufer, Yalçın Menteş'in sağlık durumuna ilişkin 30 Ocak'ta şu açıklamayı yapmıştı:

"Yalçın Menteş dün bir başka sağlık kuruluşundan bizim hastaneye acilen getirildi. Diyabetik olan ve akciğer kanseri yönünden uzun süredir tedavi gören hastada pnömonik infiltrasyon ilavesiyle solunum güçlüğü oluşmuş ve bu nedenle entübe edilmiştir. Hastanemize getirildiği andan itibaren entübasyon suni solunum cihazlarıyla tedavimize devam ediyoruz. Şu anda solunum yeterli olmadığı için cihaza bağlı uyutuyoruz"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17