banner10

Üniversiteliler bot yarışmasında buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Üniversiteler Arası Dragon Bot Yarışları, 4 Mayıs Cumartesi günü fakülteler arasında ve 5 Mayıs Pazar günü üniversiteler arasında yapıldı. 14 fakültenin 19 takımla katıldığı ve 300 sporcunun mücadele ettiği ilk günde 13 yarış gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesi bünyesindeki fakültelerin katıldığı yarışların sonunda Diş Hekimliği Fakültesi B Takımı birinci oldu. Ulaştırma ve Lojistik Fakültesinin ikinci olduğu yarışta, Eczacılık Fakültesi ise üçüncülüğü elde etti. 

Üniversiteliler bot yarışmasında buluştu

İstanbul Üniversitesi'nin Avcılar Yerleşkesi'nde gerçekleştirilen organizasyonun ikinci günü ise on farklı üniversitenin kıyasıya yarışlarına sahne oldu. 16 takımın 10 yarışta birincilik heyecanı yaşadığı İBB Üniversiteler Arası Dragon Bot Yarışları erkekler ve karma kategoride düzenlendi. Avrupa Meslek Yüksekokulu, İstanbul Aydın Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bezm-i Alem Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Kapadokya Üniversitesi, Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Milli Savunma Üniversitesi'nden 288 sporcu yarışlarda mücadele verdi. 

Gün boyu büyük çekişmelere sahne olan yarışların sonunda erkeklerde Milli Savunma Üniversitesi, karma kategoride ise İstanbul Üniversitesi şampiyon oldu. Organizasyon dereceye giren takımlar için düzenlenen kupa ve madalya töreni ile sona erdi.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17