Trabzon Yomra Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu kimdir?

Trabzon Yomra Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu kimdir? Sorusu AK Parti Trabzon aday tanıtım toplantısının yapılması ile birlikte merak konusu oldu. Trabzon Yomra Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu kimdir? Sorusunun cevabını sizler için derledik.

Trabzon Yomra Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu kimdir?

Trabzon Yomra Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu kimdir? Sorusu AK Parti  İstanbul ve Ankara'nın ardından AK Parti'nin Trabzon ilçe belediye başkan adaylarının da belli olması ile birlikte merak konusu oldu. Trabzon Yomra Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu kimdir? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Sağıroğlu 15 Ocak 1962 tarihinde Trabzon'un Yomra ilçesinde doğdu. İşte Trabzon Yomra Belediye Başkan adayı İbrahim Sağıroğlu kimdir? Sorusunun yanıtı...

İbrahim Sağıroğlu kimdir?

İbrahim Sağıroğlu 15 Ocak 1962 tarihinde Trabzon'un Yomra ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve orta tahsilini Yomra’da tamamlayan Sağıroğlu, 1980 senesinde Trabzon Ticaret Lisesi'ni bitirdi.

Lüleburgaz’da vatani görevini tamamladıktan sonra bir süre ticari faaliyetlerde bulundu. 1986 senesinde T.C. Ziraat Bankası Yomra Şubesinde memur olarak göreve başladı.

1999 mahalli seçimlerinde Anavatan Partisi’inden Belediye Başkan adayı oldu. Seçimi kazanamayınca eski görevine geri döndü.

Daha sonra eski memuriyetine dönerek Başbakanlık Müşavirliğine atandı.

3 Kasım seçimlerinin akabinde Turizm Bakanlığı İşletmeler ve Yatırımlar Genel Müdürlüğü'ne memur olarak atanan İbrahim Sağıroğlu, 28 Mart 2004 seçimlerinde Doğru Yol Partisi’inden Yomra Belediye Başkanı seçildi.

30 Mart 2014 seçimleri öncesinde AK Parti'ye geçti ve 3. kez belediye başkanı seçildi.

İbrahim Sağıroğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17