Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir?

Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir? Sorusu AK Parti Trabzon aday tanıtım toplantısının yapılması ile birlikte merak konusu oldu. Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir? Sorusunun cevabını sizler için derledik.

Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir?

Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir? Sorusu AK Parti  İstanbul ve Ankara'nın ardından AK Parti'nin Trabzon ilçe belediye başkan adaylarının da belli olması ile birlikte merak konusu oldu. Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Balta, 1968 Yılında Vakfıkebir’ in Açıkalan Köyünde dogdu. İşte Trabzon Vakfıkebir Belediye Başkan adayı Muhammet Balta kimdir? Sorusunun yanıtı...

Muhammet Balta kimdir?

Mumammet BALTA, 1968 Yılında Vakfıkebir’ in Açıkalan Köyünde dogdu. ilkokul ve Lise tahsilini Vakfıkebir’ de tamamladı. 1992 yılında Ankara Hacattepe Üniversitesi Zonguldak Mühendislik Fakültesi’nden Maden Mühendisi olarak mezun oldu.1993 yılında Proje ortagı oldugu Plastik ve Ambalaj sektöründe faaliyet gösteren Karadeniz Plastik Madencilik San. Tic. Ltd. Şirketinde Genel Müdür olarak görev aldı.
2009 – 2013 yılları arasında Trabzon Ticaret San. Odasında meclis üyeligi yaptı.
2009 yılında AK Parti Vakfıkebir il Genel Meclis Üyeligine seçildi.
il genel Meclis Üyeligi süresince imar ve Bayındır Komisyon üyeligi, Ar-Ge ve Plan Bütçe Komisyon Baskanlıgı ve Encümen üyeligi görevlerinde bulundu. Avrupa birligi Destekli Yerel Yönetim Reformunun Devamına Destek ve güçlendirme projesi ve Vilayetler Hizmet Götürme Birligi Stratejik Plan hazırlanmasında çalıstı.
Trabzon’ da 470 köyün Çöp Toplama Projesine öncülük etti. Bu projeyle Trabzon’un bütün köylerinde çöplerin toplanması saglandı.
Çesitli Sivil Toplum Kuruluslarında yöneticilik yapan Muhammet BALTA, evli ve üç çocuk babasıdır.
30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Vakfıkebir Belediye Başkanı seçildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17