TGTV: Birlik ve beraberliğimize katkı vermeye davet ediyoruz

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, Gara bölgesinde 13 vatandaşımızın terör örgütü PKK tarafından şehit edilmesine yönelik açıklama yayınladı.

TGTV: Birlik ve beraberliğimize katkı vermeye davet ediyoruz

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı, (TGTV) terör örgütünün 13 vatandaşımızı şehit etmesine yönelik "Terör bir kez daha ne kadar acımasız ve zalim olduğunu göstermiştir. Devletimiz, İnsanlığını kaybetmiş, bu zavallılara hak ettikleri cezayı verecektir." açıklamasında bulundu.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra Irak’ın Gara bölgesinde bir mağarada alıkonulan, silahsız onüç vatan evladının alçakça katledilmesi üzerine TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut 17.02.2021 tarihinde bir basın açıklaması yayınlamıştır.

Terör örgütü PKK tarafından kaçırıldıktan sonra Irak’ın Gara bölgesinde bir mağarada alıkonulan, silahsız onüç vatan evladının alçakça katledilmesi milletimizi derinden üzmüştür. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine başsağlığı diliyoruz. İnsanlıktan nasipsiz bu caniler sürüsünü lanetliyoruz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır.

Terör bir kez daha ne kadar acımasız ve zalim olduğunu göstermiştir. Devletimiz, İnsanlığını kaybetmiş, bu zavallılara hak ettikleri cezayı verecektir.

Mukaddesatımızı çiğneyip, bizi parçalamak isteyen düşmanlarla iş birliği yapan, bir maşa gibi kullanılan terör örgütü son hainliğini de insafsızca yapmıştır.

"Terörün adını koymamak düşmanca davranıştır"

İnsanlığını kaybetmemiş olan her akıl sahibi, işlenen cinayetlerin apaçık bir terör icraatı olduğunu görecektir. Bunun adını koymamak ve faillerini görmezlikten gelmek düşmanca bir davranıştır.

Dost ve müttefik bildiklerimiz, dün yaptıkları gibi bugün de ülkemizi yalnız bırakmışlardır. Kelime oyunlarıyla acılarımız hafife alınmıştır. Bu küstahlığa karşı, milletimizin sesi olan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyoruz.

"Devletimiz gerekeni yapmaktadır"

Devletimiz, sınırlarımızın güvenliği, vatandaşlarımızın huzuru ve bölgemizin istikrarı için ne gerekiyorsa yapmaktadır. Bu toprakları vatan yapıp, bize emanet edenler gibi bizler de bu emaneti koruyup, gelecek nesillere ulaştıracağız. Bu yolda şehitlik de gazilik de ulaşılacak en yüce mertebedir.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı olarak, üye kuruluşlarımızla birlikte, milletimize ve devletimize karşı yapılan terör saldırılarını lanetliyor ve milletini seven herkesi terör karşısında sorumluluk alarak, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek katkılar vermeye davet ediyoruz. Saygılarımızla 17.02.2021

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42