banner10

Takdir Teşekkür nasıl hesaplanır? İşte yeni sisteme göre takdir teşekkür hesaplama

Takdir Teşekkür nasıl hesaplanır? Sorusu okulların kapanmasına kısa bir süre kala merak konusu oldu. Yeni sisteme göre takdir teşekkür hesaplama bilgilerini sizler için derledik.

Takdir Teşekkür nasıl hesaplanır? İşte yeni sisteme göre takdir teşekkür hesaplama

Takdir Teşekkür nasıl hesaplanır? Sorusu okulların kapanmasıan sayılı günler kala öğrenci ve veliler tarafından internette araştırılan konular arasına girdi. Takdir Teşekkür nasıl hesaplanır? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı'nın eylül ayında yayımladığı yönetmelik ile değişikliğe gidilmişti. İşte yeni sisteme göre takdir teşekkür hesaplama...

Takdir Teşekkür nasıl hesaplanır?

Eski sistemne göre takdir ve teşekkür belgeleri öğrencilere gösterdikleri başarılar sonucunda karneleri ile birlikte dönem sonlarında verimekteydi. Takdir, karne ile verilen en yüksek dereceli belgedir. Okul ortalaması 85 ve 100 arasında olan adaylara takdir belgesi verilirdi. Diğer belge ise teşekkür belgesidir. Teşekkür belgesi de ortalaması 70-84 puan arasında olan öğrencilere verilirdi.

Yeni sisteme göre takdir teşekkür hesaplama

Milli Eğitim Bakanlığı'nın eylül ayında yayımladığı yönetmelik değişikliğine göre takdir teşekkür hesaplama işleminde devamsızlık boyutu önem kazanacak. Öğrencinin başarı puanı takdir ya da teşekkür belgesi almaya yeterli olsa da devamsızlığı 5 günden fazla olanlar bu belgeyi almaya hak kazanamayacak.

İşte, o yönetmelik değişikliği bilgileri;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Devamsızlık durumu aileye bildirilecek

Yeni yönetmelik değişikliğinde yer alan bir diğer husus ise 10 günlük mazeretsiz devamsızlık oldu. Değişikliğe göre 10 gün ve üzerinde mazeretsiz devamsızlık ve toplamda 30 gün devamsızlığına sahip olan öğrenciler, başarısız sayılarak ailelerine bildirilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17