banner10

Payitaht Abdülhamid Fuat Kimdir? Abdülhamid'in en tehlikeli düşmanı geliyor

Hakan Yufkacıgil, TRT 1'de yayınlanan Payitaht Abdülhamid dizisine Sultan Abdülhamid'e düşmanlığını babasından miras almış bir Mısır Hidivi Fuat olarak katıldı. Ünlü oyuncu Hakan Yufkacıgil, 40 yaşlarında Mısır Hidivi Fuat karekterini canlandıracak. Fuad, Sultan Abdülhamid için en tehlikeli düşmanlardan biri olarak ekrana gelecek. Fuad kimdir? Hakan Yufkacıgil kimdir? İşte bu soruların cevabı:

Payitaht Abdülhamid Fuat Kimdir? Abdülhamid'in en tehlikeli düşmanı geliyor

TRT 1'de yayınlanan ve izleyici tarafından çok sevilen Payitaht Abdülhamid dizisi 5 Ekim 2018 Cuma günü saat: 20:00'da ekranlarda olacak. Payitaht Abdülhamid dizisi yeni sezona aralarında Gürkan Uygun, Sedef Avcı, Güven Kıraç, Hakan Yufkacıgil, Başak Daşman, Berke Üzrek ve Suavi Eren gibi güçlü oyuncularla merhaba diyecek. geçen sezonki heyecanını olduğu gibi ekrana yansıtacak Payitaht Abdülhamid dizisine son olarak Mısır Hidivi Fuat karekterini canlandıracakHakan Yufkacıgil'de katıldı. Payitaht Abdülhamid dizisi oyuncusu Hakan Yufkacıgil dizide hangi rolde oynuyor? Payitaht Abdülhamid dizisinde Fuad rolünü kim canlandırıyor? Hakan Yufkacıgil'ın Payitaht Abdülhamid dizisinde oynadığı Fuad sorularının cevabı haberimizde;

Abdülhamid'in en tehlikeli düşmanı Mısır Hidivi Fuat (Hakan Yufkacıgil) kimdir?
Payitaht Abdülhamid dizisine bu sezon Sultan Abdülhamid'in en tehlikeli düşmanlarından biri katılıyor. 40 yaşlarında Abdülhamid'e düşmanlığını babasından miras almış bir Mısır Hidivi Fuat, yeni sezonda ekranlarda olacak. Bu yıl kadronun yeni karakterlerinden biri olacak olan "Şivenaz", Fuat'ın tek zaafı ve ölesiye aşkı olacak.

HAKAN YUFKACIGİL KİMDİR?

Hakan Yufkacıgil 1 Ocak 1980 yılında İstanbul'da doğmuştur. Oğlak burcu olan oyuncu; Bursa Devlet Tiyatrosu'nda kursiyer olarak tiyatro hayatına başlamış ve orada tanışmış olduğu İbrahim Şahin'in tavsiyesi ve teşvikiyle Konservatuar insanlarına hazırlanmış ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarını kazanmıştır ve bu üniversiteden mezun olmuştur.

2010 yılında yönetmenliğini Yavuz Turgul'un yapmış olduğu Av Mevsimi adlı sinema filminde rol almıştır. 2011 yılında ise Beni Unutma adlı sinema filminde tekrar oynayan Hakan Yufkacıgil yakın arkadaşı ile beraber kurmuş olduğu Tiyatro Oyun Kumbarası adlı tiyatro gurubunda 2012 yılında Oyun Kumbarası adı altında bir oyun sergilemişlerdir. 23 Şubat 2014 tarihinde TRT1 ekranlarında başlamış olan Filinta dizisinde Sansar Cemil karakterini canlandırarak oyunculuk kariyerine daha da ilerletmiştir. Hakan Yufkacıgil 2013 1. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülünü Uzun Yol adlı filmde oynamış olduğu rolle kazanmıştır.

Hakan Yufkacıgil’in oynamış olduğu filmler ve diziler ise şunlardır; Filinta, Gece, Uzun yol, Beni Unutma, Eve Düşen Yıldırım, İyilik Kervanı, Av Mevsimi, Akasya Durağı, Kollama, Sessiz Fırtına, Son tercih, Ekmek Teknesi ve Çemberimde Gül Oya.

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD 

Osmanlı İmparatorluğu'nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının kaleme alındığı “Payitaht Abdülhamid” dizisi dev kadrosu ve ES Film imzasıylaTRT1 ekranlarında!

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu'nun tarihin en çok merak edilen, en çok tartışılan ve dünyanın manipülasyon hamleleriyle gözünü Osmanlı topraklarına diktiği dönemde tahta çıkarak, 33 yıl gücü ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemini, ES Film imzasıyla TRT ekranlarına taşıyor. Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait ve senaryosunu yine Osman Bodur ve Uğur Uzunok’un üstlendiği “Payitaht - Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han'ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar çerçevesinde Batılı devletler “yeni yüzyılı” kendileri için dizayn etmeyi arzularken, karşılarına dikilen yürekli adamın hikâyesini seyirciye aktaracak.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17