banner10

MHRS diğer adıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi

MHRS diğer adıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Sağlık Bakanlığı tarafından e-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşların hizmetine sunulan hizmetler arasında Merkezi Hekim Randevu Sistemi MHRS ile hastanelerden ranvdevu almak mümkündür. Peki bu güzel hizmetten faydalanmak için MHRS randevusu nasıl alınıyor? MHRS'den randevu almak için neler yapmak gerekiyor? MHRS ile ilgili bütün detaylar ve merak edilenler haberimizde...


Gaste24.com | Haber Merkezi

Devlet tarafından e-Devlet Kapısı üzerinden sunulan hizmetler arasında en yoğun talep gören hizmetlerden biri MHRS yani diğer adıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi'dir. MHRS üzerinden istediğiniz herhangi bir hastaneden e-Devlet Kapısı üzerinden ya da direk MHRS'nin mhrs.gov.tr adresi üzerinden randevu alabilirsiniz.

MHRS RANDEVU NASIL ALINIR?


Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerden randevu almak isteyen hastalar, MHRS'nin resmi internet adresi olan "www.hastanerandevu.gov.tr" adresinden gerekli adımları uygulayarak kolayca randevu alabilirler. Daha önceden üyelik kaydınız yok ise "Randevu Al" butonuna tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan ekrandan "Üye Ol" seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

HER HASTANEDEN RANDEVU ALMAK MÜMKÜN MÜ?


Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek, hangi gün ve saate istiyorsanız randevunuzu oluşturabilirsiniz. MHRS'den randevu almak için ise akıllı telefonunuzdan MHRS uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz. Ayrıca, e- Devlet uygulamasına giriş yaparak da MHRS'den randevu almak mümkün.

MHRS'DEN TELEFONLA ULAŞMAK MÜMKÜN MÜ?


MHRS'den randevu almanın bir diğer yolu da telefon kullanmak. Mobil ya da sabit hatlarınızı kullanarak Sağlık Bakanlığı'nın "ALO 182" çağrı merkezini arayarak, randevu oluşturabilirsiniz. ALO 182'yi aradığınızda işlemlerinizi yapmada size çağrı merkezi elemanı yardımcı olacak ve istediğiniz hastane ve hekime randevu alabileceksiniz. İnternet kullanmayan vatandaşlar için geliştirilen ALO 182 hastane randevu hattı sayesinde dakikalar içinde istenen hastaneye randevu alınabilmektedir.

MHRS RANDEVU İPTALİ NASIL YAPILIR?


MHRS'den İnternet ya da telefon kullanarak aldığınız hastane randevularını istediğiniz takdirde iptal edebilirsiniz. MHRS iptal işlemini yapmak ise oldukça kolay, randevunuzu iptal edebilmek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan ekranın üst bölümünde yer alan "Randevu Geçmişi" kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki "İptal Et" butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. ALO 182 çağrı merkezini arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

MHRS RANDEVU TAKİP


MHRS'den aldığınız randevuları, www.mhrs.gov.tr adresine kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra "Randevu Geçmişi" kısmından görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, ALO 182 çağrı merkezini arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde ileriye dönük randevularınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

MHRS e-DEVLET BULUŞMASI


e-Devlet şifresi olan vatandaşlarımız, MHRS üyeliği bulunmasa bile mhrs.gov.tr adresinden e-Devlet girişiyle de MHRS'nin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmektedir.

Ana sayfada bulunan "Randevu Al" butonu tıklandıktan sonra açılan sayfada "e-Devlet ile Giriş" seçilerek, kullanıcı bilgileri doldurulup, sisteme kolayca giriş sağlanacaktır. e-Devlet üzerinden mhrs.gov.tr'ye giriş yapan vatandaşlar; randevu oluşturma, iptal etme, geçmiş randevularını görüntüleme gibi bütün hizmetlere kolayca erişebilecektir.

ÖNCELİKLİ HASTALAR UYGULAMASI


İhtiyaçları önceliğimiz olan 65 yaş üstü, riskli gebe ve engelli vatandaşlarımız için MHRS'de randevu önceliği uygulaması başlatıldı.

Hekimlerimizin günlük belli kontenjanları otomatik olarak bu vatandaşlarımıza ayrılmaktadır. Sağlık Bakanlığı kayıtlarında "öncelikli" kaydı bulunan vatandaşlarımız kendilerine ayrılmış olan kontenjandan faydalanarak randevu alabilmektedirler.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17