banner10

Mansur Yavaş: Taksici, servisçi, dolmuşçu altın çağını yaşayacak

Keçiören'de esnaf ziyeretinde bulunan CHP Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş, Ankara’da değişimin zamanı geldi. Taksici, servisçi, dolmuşçu ve otobüsçü esnafımız altın çağını yaşayacaklar” dedi. 

Mansur Yavaş: Taksici, servisçi, dolmuşçu altın çağını yaşayacak

Esnafla çay içtikten sonra dolmuşun şoför koltuğuna geçen Yavaş, “Ankara’da değişimin zamanı geldi. Taksici, servisçi, dolmuşçu ve otobüsçü esnafımız altın çağını yaşayacaklar” dedi. 

Durak paraları düşecek

Dolmuşçu esnafının Ankara’nın nüfusu 2.5 milyon iken para kazandığını ancak şimdi nüfus 5 milyon iken zarar ettiğini vurgulayan Yavaş, “EGO da zarar ediyor. O zaman burada çözülmesi gereken bir problem var demektir. Esnaf zarar ederse, vatandaş da güzel hizmet alamaz. Gerek durak paraları gerek başka tür alınan paraların hepsinde çok büyük indirim yapacağız” diye konuştu. 

"Kent hafızasını korumak bizim görevimiz"

Yavaş, Ulus’ta Anafartalar Çarşısı, Suluhan, Ulus Hali ve Sobacılar Çarşısı’nı da ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinledi. Yavaş, “Burası bizim, bu kentin hafızası. Tarihimizin en önemli noktalarından olan bu kent hafızasını korumak bizim görevimiz olacak. Burada büyük bir tarih ve kültür mirası yatıyor. Bu mirasın bir an önce hak ettiği değeri görmesi gerekiyor. esnafımızla el ele verip, çevreci ve turizm odaklı bir anlayışla eski günlerinden daha iyi bir seviyeye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17