banner10

Kerem Kanık kimdir, nereli, ne iş yapar?

Kerem Kanık kimdir, nereli, ne iş yapar? Soruları ünlü şarkıcı Sıla'nın Kerem Kanık ile görüntülenmesi ile birlikte merak konusu oldu. Kerem Kanık kimdir, nereli, ne iş yapar? Sorularının cevabını sizler için derledik.

Kerem Kanık kimdir, nereli, ne iş yapar?

Kerem Kanık kimdir, nereli, ne iş yapar? Soruları Daha önce Hazer Armani ile görüntülenen Sıla şimdi de Kerem Kanık ile görüntülendiği yöünde çıkan haberler sonrası merak konusu oldu.Kerem Kanık kimdir, nereli, ne iş yapar? Sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilrisiniz. Kerem Kanık'ın Sıla'yı ağlarken teselli ettiği iddia edildi. İşte Kerem Kanık kimdir, nereli, ne iş yapar? Sorularının yanıtı...

Eski sevgilisi Ahmet Kural'la mahkemelik olan Sıla geçtiğimiz günlerde ‘Master Chef'te jüri üyeliği yapan Hazer Amani ile birlikte görüntülenmesi sonrası bu kez Kerem Kanık, Sıla ile birlikte görüntülendi. Kerem Kanık'ın Sıla'yı ağlarken teselli ettiği de iddialar arasında.

Sıla'yla görüntülendi

Eski sevgilisi Ahmet Kural'la mahkemelik olan Sıla geçtiğimiz günlerde ‘Master Chef'te jüri üyeliği yapan Hazer Amani ile birlikte görüntülenmesi sonrası bu kez Kerem Kanık, Sıla ile birlikte görüntülendi. Kerem Kanık'ın Sıla'yı ağlarken teselli ettiği de iddialar arasında.

Kerem Kanık kimdir?

MediaCat'a konuşam Kerem Kanık kendisinden şöyle bahsediyor;

1. Vega grubunun eski gitaristiydim.

Çocukluğumdan beri gitar elimden hiç düşmedi. Üniversite yıllarımda Vega grubunun gitaristiydim. Hatta mezun olduktan sonra bir ajansta işe başlamak yerine grupla çalmaya devam ettim. Annemin “Ah bu oğlanı reklamcı olsun diye o kadar okuttuk, çalgıcı oldu” diye komşulara dert yandığını hatırlıyorum.

2. Alametifarika’da işe girmemi sağlayan o fikri ben bulmadım, annem buldu!

İş görüşmesine Alametifarika’ya gittim. Serdar’la görüşeceğim için heyecanlıyım tabii. Bana şöyle dedi: “Al bu brief’i, git bu gece evde çalış, yarın sabah gel. Ben senin kafandaki çarkların nasıl çalıştığını yarın getireceğin fikirden anlarım.” Eve gidince, annemle babam iş görüşmemin nasıl geçtiğini sordular. Ben de Serdar’ın bana verdiği brief’i anlatıp, çalışmak üzere odama geçtim. O gece heyecan içinde dört tane reklam filmi yazdım. Sabah uyandığımda annemin bir A4 kağıda iliştirilmiş şu notunu buldum:

“Oğlum, benim de aklıma bir şeyler geldi, senin için karaladım.”

İçimden “Offf anne yaa…” diye söylendikten sonra, Serdar’a annemin de yazdığı senaryoyla birlikte beş fikir götürdüm. Serdar benim yazdığım senaryoları tek tek eledi. Son senaryo annemin yazdığı senaryoydu. Onu okuyunca, “Hah! Sonuncuda yakalamışsın, bu çok iyi!” dedi ve beni işe aldı.

Evet Serdar, o fikir annemindi.

3. Sunumlardan önce müşterinin çocukluğunu hayal ediyorum.

İşe ilk başladığım yıllardan beri uyguladığım bir taktik bu. Sunum işleri gergin işler. Karşında koskoca bir markanın koskoca CEO’su oturuyor mesela. Bazen bu kişi, hiç gülümsemeyen, tek kaşı kalkık ve senin dünyanın çok dışında biri olabiliyor. Koca koca unvanların üstüne bir de o kurumsal tavırlar eklendi mi, o an o kişinin yüzüne bakıp, 2-3 yaşlarındaki halini hayal etmeye başlıyorum. Nasıl iyi geliyor, nasıl rahatlıyorum anlatamam.

4. İşte Benim Stilim programına aşığım!

Her gece eve geldikten sonra sabahın 01:00’inden 03:00’üne kadar iki saat İşte Benim Stilim programını izliyorum. Valla hiç entelektüel seviye tartışması yapmayacağım! Hipnotik bir etkisi var bence o programın. Artık kafamı mı boşaltıyor yoksa içimde gizli bir moda ikonu olma aşkı mı var bilmiyorum ama o programa bayağı aşığım!

5. Titrifikir, kurduğumuz ikinci ajans!

Ortağım Cem Akar ile ilk defa 2009 yılında ajans kurmaya kalkışmıştık. Ajansın ismi de ALATURKA’ydı. Şirketi açtık. Bir apartman dairesi kiraladık. Ekibi de ikna ettik. Sonra son saniyede vazgeçtik. Kapora niyetine ödediğimiz kirayı ve kursağımızda kalan o hevesimizi hiç unutmayacağım. Neden vazgeçtiğimiz bende kalsın.

6. İlk işim elektrikli süpürge satıcılığıydı.

Bence iyi ki de yaptım bu işi. Üniversite yıllarımdı. Özel bir üniversitede reklamcılık okuyorum. Babama yük oluyorum yani. Hem okurum hem çalışırım dedim. Evlere gidip elektrikli süpürge satmaya çalıştım. Bu süreçte her sınıftan eve girdim. İnsanları ve yaşamları gözlemledim. Birilerine onlar haklarında hiçbir şey bilmeden süpürge satmaya çalışmak, inanılmaz bir deneyim ve tecrübe oldu benim için. Bu işi altı ay yaptım. Bir tane bile süpürge satamadım!

Grup Vega

Vega, Türk rock müzik grubudur. Adını mavi ışık yayan Vega yıldızından alır. İTÜ Elektronik Mühendisliği mezunu olan Mert Koral ve Tuğrul Akyüz ile Mimar Sinan Üniversitesi mezunu Deniz Özbey tarafından kurulmuştur. 1999 yılında Tamam Sustum, 2002 yılında Tatlı Sert ve 2003 yılında Tatlı Sert 2 albümlerini çıkardı. 2003 yılında Mert Koral'ın ayrılmasından sonra yola iki kişi devam ettiler. 2005 yılında çıkardıkları Hafif Müzik albümü sonrası uzun bir süre müziğe ara veren grup, 2017'de Delinin Yıldızı ile müzik hayatlarına geri döndüler. Grup üyeleri Deniz Özbey ile Tuğrul Akyüz evlidir ve çiftin bir çocukları vardır.

Kuruluş ve ilk albüm

Vega, 1996'da gitarda Tuğrul Akyüz, klavyede Mert Koral ve vokalist Deniz Özbey tarafından kurulmuştur. Akyüz ve Koral, İTÜ Elektronik Mühendisliği'nden birbirlerini tanıyor ve 1992'den beri İngilizce müzik yapıyordu[1]. Mimar Sinan Üniversitesi mezunu Deniz Özbey'in katılımı ile kendi şarkılarını yazmaya başlayan grubun kaydettiği "Tamam Sustum" şarkısı NR1 şirketinin kurucusu Murat Akad'ın dikkatini çekti ve Akad, grubu yeni şarkılar yapmak için teşvik etti[2]. Akad'ın prodüktörlüğünde Vega ilk albümü Tamam Sustum'u kaydetti ve 1999 yılında yayınladı. İlk klip de "Tamam Sustum"a çekildi. Albümün ikinci klibinin çekildiği "Alışamadım Yokluğuna" da Vega'nın en bilinen eserlerinden biri oldu. 1999 yılında Tuğrul Akyüz ve Deniz Akyüz evlendi.

2000'ler

Grup, 2000 yılında yeni albümleri üzerinde çalışmaya başladı ve kayıtlar 2001 yılında yapıldı.

2002 yılının yazında grup ikinci albümü Tatlı Sert'i yayınladı. Albümün prodüktörlüğünü grubu NR1'den alıp, Universal'e bağlı olan kendi şirketi Procekts'ten çıkaran Teoman yaptı, ancak kendi projeleri nedeniyle albüm kayıtlarına fazla katkıda bulunamadı.

Grup, albümün ilk konserini 2 Temmuz 2002'de H2000 festivalinde verdi[4]. Ancak bu dönem Universal şirketinin yaşadığı finansal sıkıntılar nedeniyle albüm sadece 5000 adet basılabilmişti ve albüm için bir tanıtım yapılmadı.

Albümün ilk klibi "Bihaber" şarkısına çekildi. Bir sene sonra albüm, bir remix CD ile Tatlı Sert 2 adıyla ancak yine kısıtlı sayıda piyasaya sürüldü. Albümdeki remix'lerin çoğunda Serkan Hökenek imzası vardı. Bunun yanında Haluk Kurosman da "Desem de İnanma" şarkısının alakturka versiyonunu Deni- Özbey ile düzenledi. Bu dönemde Mert Koral gruptan ayrılma kararı aldı ve Vega yoluna iki kişi devam etti. Grup, 2014 yılını konserlerle geçirdi. Sene sonunda çekilen albümün ikinci klibi "Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı" ise müzik kanallarında sık sık yayınlanarak yaşadıkları şanssızlıklara rağmen grubu gündemde tuttu.

2005 yılında grup yeni şarkılarını konserlerinde çalmaya başladı ve yıl sonunda üçüncü albümleri Hafif Müzik, yeni mü-ik şirketleri Sony BMG etiketiyle piyasaya sürüldü. Albümün ilk klip parçası Deniz Özbey'in Tuğrul Akyüz'e yazdığı "Serzenişte" oldu.

Daha sonra da "Elimde Değil" ve "Hafif Müzik" şarkıları kliplendirildi. Bu albümü yurtiçinde bir turne de takip etti. Rock'n Coke 2006'da sahne aldılar. 2008'de albümün turnesi sona erirken, sene sonuna doğru Tuğrul ve Deniz Akyüz çiftinin kızları Ceylin dünyaya geldi.

Kızlarının doğumuyla müzik piyasasından biraz uzaklaşan grup, nadiren de olsa konser vermeye devam etti.

2010'lar

2015 yılında Vega, tekrardan daha aktif bir konuma gelerek yeni albüm için çalışmalara başladı.

11 Eylül 2017'de yeni albüm Delinin Yıldızı dinleyicilere duyuruldu ve bir hafta sonra da yayınlandı. Albüm için 30 Eylül'de başlayan ve 11 konser olarak tasarlanan bir turne düzenlendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17