Itır Esen kimdir, kaç yaşında?

Itır Esen kimdir, kaç yaşında? Soruları Bir süre önce Şeyma Subaşı'dan boşanan Acun Ilıcalı'nın, kendisiyle aynı ismi taşıyan ünlü oyuncu Itır Esen'in yeğeni olan model Itır Esen'le birlikte olduğu iddiası ortaya atılması ile birlikte merak konusu oldu. Itır Esen kimdir, kaç yaşında? Sorularının cevabını sizler için derledik.

Itır Esen kimdir, kaç yaşında?

Itır Esen kimdir, kaç yaşında? Soruları Yaklaşık 2 ay önce Şeyma Subaşı ile olan evliliğini bitiren ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın Itır Esen ile aşk yaşadığı iddia edilmesi sonrası merak konusu oldu. Itır Esen kimdir, kaç yaşında? Sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Esen ve Ilıcalı'nın Bağdat Caddesi'nde bir restoranda görüldükleri, birlikte tiyatroya gittikleri ve son olarak da Dubai'de kısa bir tatil yaptıkları öne sürülmüştü. İşte Itır Esen kimdir, kaç yaşında? Sorularının yanıtı...

Itır Esen kaç yaşında?

1999 yılında doğan Itıt esen 20 yaşındadır.

Itır Esen kimdir?

Seslendirme sanatçısı Hayri Esen’in torunu ve yeşilçam oyuncusu Itır Esen’in aynı ismi taşıyan yeğenidir. İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İngilizce öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi olan Esen, ünlü isimlerin tasarımlarında modellik yapmıştır.

Bugüne kadar Zeynep Tosun, Özgür Masur, Meltem Özbek, Çiğdem Akın ve Zeynep Erdoğan gibi modacıların defilelerinde görev almıştır.

Tacı geri alınmıştı

Miss Turkey 2017 adlı güzellik yarışmasında birinci seçilen Itır Esen, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında, Twitter'da paylaştığı bir mesajla tepki çekmişti. Bu mesajında 15 Temmuz şehit ve gazilerine hakaret ettiği ileri sürülen Esen'in birincilik tacı, Miss Turkey organizasyon yetkilileri tarafından geri alınmıştı. İfade veren Itır Esen, hakaret kastının olmadığını, sözlerinin yanlış anlaşıldığını söylemişti.

Acun Ilıcalı ile sevgili olduğu iddiası

Itır Esen kimdir, kaç yaşında?

Yaklaşık 2 ay önce Şeyma Subaşı ile olan evliliğini bitiren ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın 20 yaşındaki Itır Esen ile aşk yaşadığı iddia edilmişti. 

Esen ve Ilıcalı'nın Bağdat Caddesi'nde bir restoranda görüldükleri, birlikte tiyatroya gittikleri ve son olarak da Dubai'de kısa bir tatil yaptıkları öne sürülmüştü.

 İkilinin Dubai'de birlikte yemek yerken çekildiği iddia edilen bir fotoğraf ortaya çıktı. Ancak şu ana kadar Acun Ilıcalı ve Itır Esen'den iddialarla ilgili bir açıklama gelmedi.

Hala Itır Esen kimdir?

1975 yılında TRT'de yayınlanan 6 bölümlük “Aşk-ı Memnu” dizisi ile tanındı.

Itır Esen, 30 Mart 1957 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Seslendirme sanatçısı Hayri Esen'in kızıdır. Annesi Ayten Esen'dir. 

Sinemaya başlamadan önce modelk yaptı, birkaç reklam filminde oynadı. Sonra Milliyet gazetesinin Pazar ilavesine kapak oldu.

Itır Esen, Halid Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı eserinin ilk televizyon uyarlaması olan ve Halit Refiğ’in yaptığı 1975yılında TRT'de yayınlanan “Aşk-ı Memnu” dizisi ile oyunculuğa başladı. Dizinin başrollerinde Salih Güney, Itır Esen, Müjde Ar, Neriman Köksal, Şükran Güngör, Çolpan İlhan, Suna Keskin oynamıştır.

Itır Esen, birçok Münir Özkul ve Adile Naşit filmlerinde oynamıştır. ‘Bizim Aile’ 'Cennetin Çocukları', 'Neşeli Günler', 'Liseli Kızlar', 'Gülen Gözler' gibi aile filmlerinde rol aldı.

1975 yılında senaryosunu Sadık Şendil’in yazdığı yönetmenliğini Ergin Orbey’in yaptığı “Bizim Aile” filminde Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık Akan, Şener Şen, Itır Esen, Halit Akçatepe, Ayşen Gruda, Tuncay Akça, Cengiz Nezir, Saim Alpago, Ahmet Arıman, Tayfun Akalın, Sıtkı Akçatepe, Talat Dumanlı, Süreyya Dumanlı, Nezahat Tanyeri, Selim Naşit Özcan ile beraber oynadı.

70’li yıllarda sinemada seks furyası yüzünden bıraktığı oyunculuğuna 2001 yılında TRT'de yayınlanan ve başrolünü Zuhal Olcay'ın oynadığı Yeditepe İstanbul ile geri dönmüştür.

2004 yılında yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Çemberimde Gül Oya” adlı dizide Zarife karakterini canlandırırken başrollerde Selda Alkor, Özge Özberk, Mehmet Ali Nuroğlu, Melisa Sözen, Suzan Aksoy, Şerif Sezer, Kenan Bal, Işıl Yücesoy oynamıştır.

2007 yılında “Kuzey Rüzgarı” adlı dizide Kadir İnanır, Oktay Kaynarca, Ebru Cündübeyoğlu, Çağla Kubat, Ebru Kocaağa, Kürşat Alnıaçık, Aliye Uzunatağan, Levent İnanır, Ali İpin, İlker Ayrık, Turgay Tanülkü ile beraber oynadı.

2007 yılında başrolünde Hülya Koçyiğit’in oynadığı “Aşk Eski Bir Yalan” adlı dizinin senaryosunu yazdı.

Itır Esen, yönetmen Yavuz Turgul ile evlendi. Uzun yıllar evli kaldı, boşandı. Kızı Nisan Turgul (d.1982) ve Oğlu Ahmet Turgul (d.1986) adlarında iki çocuğu vardır.

Filmleri ve Dizileri
Senaryo

2007 - Aşk Eski Bir Yalan (TV Dizisi) 

Oyuncu

2017 - Bir Deli Sevda (Şükran)(TV Dizisi) 
2015 - Kördüğüm (Süreyya) (TV Dizisi) 
2015 - Gamsız Hayat (Nazan)(TV Dizisi) 
2013 - Peri Masalı (Gül) (Sinema Filmi) 
2013 - 2014 - Fatih-Harbiye (İnci) (TV Dizisi) 
2013 - Aşk Ağlatır (Sinema Filmi) 
2012 - Taş Mektep (Şerife Hanım) (Sinema Filmi) 
2012 - Kurt Kanunu (TV Dizisi) 
2011 - Mavi Kelebekler (Vasviye Cengic) (TV Dizisi) 
2010 - Maskeli Balo (Gülistan) (TV Dizisi) 
2010 - Deli Saraylı (Leydi Mathilda) (TV Dizisi) 
2009 - I Saw The Sun (Doktor Hanım) (Sinema Filmi) 
2009 - Adını Sen Koy (Can'ın Annesi) (Sinema Filmi) 
2008 - Milyonda Bir (Şermin Paksoy) (TV Dizisi) 
2007 - Kuzey Rüzgarı (Hilal Hakman) (TV Dizisi) 
2007 - 2008 - Doktorlar (Elanın Annesi Nazenin) (TV Dizisi) 
2007 - Aşk Eski Bir Yalan (Sinan"ın torununun annesi) (TV Dizisi) 
2006 - Arka Sokaklar (Emel ) (TV Dizisi) 
2006 - Ahh İstanbul (Melek) (TV Dizisi) 
2006 - Sis ve Gece (Sevim) (Sinema Filmi) 
2006 - Pertev Bey'in Üç Kızı (Genç Berrin) (TV Dizisi) 
2006 - Sınav (Anna) (Sinema Filmi) 
2005 - Yeniden Çalıkuşu (Nur) (TV Dizisi) 
2005 - Alanya Almanya (Claudia) (TV Dizisi) 
2004 - Çemberimde Gül Oya (Zarife ) (TV Dizisi) 
2004 - Aliye (Ayla) (TV Dizisi) 
2001 - Yeditepe İstanbul (Lale) (TV Dizisi) 
1978 - Rezil (Meral) (Sinema Filmi) 
1977 - Liseli Kızlar (Oya) (Sinema Filmi) 
1977 - Gülen Gözler (Nedret) (Sinema Filmi) 
1977 - Cennetin Çocukları (Sinema Filmi) 
1977 - Benim Gibi Sevenler (Selma) (Sinema Filmi) 
1976 - Aile Şerefi (Zeynep) (Sinema Filmi) 
1975 - Gençlik Köprüsü (Leyla) (Sinema Filmi) 
1975 - Bizim Aile (Alev) (Sinema Filmi) 
1975 - Aşk-ı Memnu (Nihal) (TV Dizisi) 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17