Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı ne demek?

Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı ne demek? Sorusu havaların soğuduğu ve balığın en lezzetli olduğu ayların başladığı şu günlerde merak konusu oldu. Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı ne demek? Sorusunun cevabını sizler için derledik.

Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı ne demek?

Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı ne demek? Sorusu hamsi sezonunun başlaması ile birlikte merak konusu oldu. Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı ne demek? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş bu deyimin balıkçılıkda ne anlama geldiğini açıkladı. İşte Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı ne demek? Sorusunun yanıtı...

Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı ne demek?

"Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı" deyiminin ne anlama geldiğini açıklayan Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş bu sezonun da açıldığını ifade etti.

İşte Karakaş'ın açıklamalar;

"Havalar iyice soğudu. Deniz suyu sıcaklığı düştü. Bizim dilimizde deniz suyunun soğuması nedeniyle balıkların en yağlı olduğu dönem anlamına gelmektedir. Hamsinin kulağına kar suyu kaçtı olayı budur. En lezzetli olduğu zamanlardır bu aylar. Şubat ayının 15'ine kadar hamsinin en lezzetli olduğu zamanlardır. Denizin de en soğuk olduğu zamanlardır. Kar suyu ile birbirlerine bağdaştırılır."

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17