banner10

Günün gazete manşetleri – 27 Ağustos 2018

Günün gazete manşetleri – 27 Ağustos 2018

“Bugünkü gazete manşetlerinde neler var? Gazeteler Türkiye ve dünya gündemine ilişkin bugün hangi manşetleri attı? Hangi haberler gazete manşetlerinde geniş yer buldu? Gazetelerin birinci sayfalarında neler var? Gazete manşetleri gaste24.com’da her sabah sizlerle…


Yeni Şafak gazetesi, 'Anadolu'ya Coğrafyaya sahip çıkın'' başlığı ile dün kutlanan Malazgirt Zaferini manşetten gördü. Habere göre, Başkan Erdoğan 'Türkiye'nin, 'Anadolu'nun kapladığı coğrafyanın çok ötesinde anlamları olduğunu vurgulayarak, ''Malazgirt ruhunu unutursak ne öncemiz kalır, ne sonramız. Biz Malazgirt'te nasıl bir millet olduğumuzu cümle aleme ilan ettik. Anadolu bir benttir. Bu bent yıkılırsa ne Ortadoğu kalır ne Afrika, ne Orta Asya kalır ne Balkanlar ne de Kafkasya'' dedi.

Akit gazetesi, ''Malazgirt, Mekke Kudüs demektir'' başlığı ile dün Malazgirt Zaferini manşetten gördü. Habere göre, Malazgirt Zaferi'nin 947. yıldönümü kutlamalarına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Malazgirt ruhunu unutursak ne öncemiz kalır, ne sonramız. Malazgirt demek, Mekke demektir, Kudüs demektir. Biz Malazgirt'te nasıl bir millet olduğumuzu cümle aleme ilan ettik'' dedi.

Hürriyet gazetesi, ''11 bin km'lik iyilik hattı'' başlığı ile özel haberine şöyle devam etti; Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ercan Türeci ve 7 doktor bayramda kendi imkanlarıyla binlerce kilometre yol katederek gittikleri Honduras'ta muhtaç çocukları ameliyat ettiler.

Yeni Asya gazetesi, ''Aynı senaryo şimdi de İblip'de'' başlığı ile haberine şöyle devam etti; daha önce Suriye'yi vurmak için birkaç kez kullanılan kimyasal silah provokasyonu, şimdi de ülkedeki gerilimin odaklandığı yeni adres İblib'de tekrarlanmak isteniyor.

27 Ağustos 2018 tarihli Milliyet, Hürriyet, Habertürk, Vatan, Türkiye, Takvim, Star, Sabah, Posta, Dünya, Aydınlık, Akşam, Yeni Akit, Yenibirlik, Yeni Şafak, AMK, Fotomaç, Fanatik gazetelerinin manşetlerini okuyun.”

GAZETE BAŞLIKLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ…
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2018, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17