banner10

Günün gazete manşetleri – 12 Eylül 2018

Günün gazete manşetleri – 12 Eylül 2018

“Bugünkü gazete manşetlerinde neler var? Gazeteler Türkiye ve dünya gündemine ilişkin bugün hangi manşetleri attı? Hangi haberler gazete manşetlerinde geniş yer buldu? Gazetelerin birinci sayfalarında neler var? Gazete manşetleri gaste24.com’da her sabah sizlerle…


Yeni Şafak gazetesi, ''Hem sondaj hem savaş gemileri'' başlığı ile haberine şöyle devam etti; İdlib'deki katliam endişesi, Akdeniz'de on yıllarca sürerek ''enerji savaşları'' için yapılan hamleleri gizliyor. ABD bölgeye komuta gemisi, İngilizler ise nükleer denizaltı gönderiyor. Savaş gemilerini sondaj gemileri takip edecek. Önce ABD sonra da Fransız, İngiliz, İtalyan şirketleri doğalgaz zengini bölgede sondaja başladığını ifade etti.

Akit gazetesi, ''İHL'ler şahlandı'' başlığı ile 28 Şubat'ta 60 bine düşen İHL'li sayısı 1 milyon 346 bine ulaştığı iddia edildi. Habere göre, 28 Şubat cuntacılarının, boğmak ve yok etmek istediği dönemde 600 binlerden 60 binlere düşen İmam Hatipli öğrenci sayısı, AK Parti'nin kesintisiz eğitim ve katsayı zulmüne son vermesiyle adeta şahlandı. Bugün İHL'lerde 1 milyon 346 bin öğrenci eğitim görüldüğünü ifade etti.

Sözcü gazetesi, ''Maziye bir bakıver'' başlığı ile 95 yıl önce paramız altındı, şimdi pul oldu ifadesiyle haberine şöyle devam etti; işte acı bir örnek: Cumhuriyet kurulduğunda öğretmen maaşı 20 altındı. Şimdi tanesi 1.655 lira olan 2.4 Cumhuriyet Altını'na düştüğünü ve vah ki ne vah ifadesini kullandı.

Milat gazetesi, ''İnsanlık çürüyor'' başlığı ile dinlere saldıran batı kaynaklı inançsızlık en büyük tehdit diyerek haberine şöyle devam etti; Hicretin, küfürden imana gidiş olduğunu söyleyen Ali Erbaş, Batı kaynaklı güncel inançsızlık problemlerinin, küresel bir meseleye dönüştüğünü ve İslam'ın gençlere anlatılması gerektiğini vurguladı.

12 Eylül 2018 tarihli Milliyet, Hürriyet, Habertürk, Vatan, Türkiye, Takvim, Star, Sabah, Posta, Dünya, Aydınlık, Akşam, Yeni Akit, Yenibirlik, Yeni Şafak, AMK, Fotomaç, Fanatik gazetelerinin manşetlerini okuyun.”

GAZETE BAŞLIKLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17