Engin Benli kimdir, nereli, kaç yaşında?

Engin Benli kimdir, nereli, kaç yaşında? Soruları Başrollerini Engin Altan Düzyatan, Hande Soral, İlker Aksum ve Hülya Darcan'ın paylaştığı Diriliş Ertuğrul dizisine usta oyuncunun da katıldığı yönünde çıkan haberler ile birlikte merak konusu oldu. Engin Benli kimdir, nereli, kaç yaşında? Sorularının cevabını sizler için derledik.

Engin Benli kimdir, nereli, kaç yaşında?

Engin Benli kimdir, nereli, kaç yaşında? Soruları 5 sezondur büyük ilgi gören Diriliş Ertuğrul dizisi reyting rekorları kırmaya devam ediyor. TRT1'in  fenomen dizisinin oyuncu kadrosuna sevilen oyuncu Engin Benli de dahil oldu. Engin Benli kimdir, nereli, kaç yaşında? Sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Kanıt dizisinde hayat verdiği Başkomiser Orhan rolüyle hafızalara kazınan başarılı oyuncu Engin Benli, Diriliş Ertuğrul’da sürpriz bir karaktere hayat verecek. İşte Engin Benli kimdir, nereli, kaç yaşında? Sorularının yanıtı...

Engin Benli kimdir?

Engin Benli, 23 Şubat 1970; İzmir, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. 

İlk öğretimini, İzmir'de tamamladıktan sonra lisans eğitimini Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarında 1995 yılında tamamladı. Profesyonel tiyatro hayatına Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak başladı. Ardından 1995-1997 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosu'nda stajyer sanatçı olarak görev yaptı. Kurulduğu yıl olan 1997 yılından bu yana İzmit Şehir Tiyatrosu’nda oyuncu olarak yer alıyor. Ayrıca, tiyatro aktörlüğünün yanı sıra çeşitli sinema ve televizyon çalışmaları da yapmaktadır. Özellikle 2010 - 2013 yılları Arasında yayınlanan Kanıt adlı dizideki Başkomser Orhan rolü ile geniş kitlelerce tanınmıştır. Daha sonra Poyraz Karayel adlı dizide Zafer karakterini canlandırmıştır. Engin Benli, son olarak Göç Zamanı dizisinde Artem karakterini canlandırmıştır.

Filmleri ve dizileri

Yıl    Tür    Proje    Rol 
2008    Sinema filmi    Polis    Volkan İzmitli 
2010    Dizi    Kanıt    Orhan Özdemir 
2011    Sinema filmi    Kırık Midyeler    Cevat 
2015    Sinema filmi    Son Mektup    Fuat Binbaşı 
Dizi    Poyraz Karayel    Zafer Biryol 
2016    Dizi    Göç Zamanı    Artem 
Sinema filmi    Yağmurda Yıkansam    Yılmaz 
2016-    Dizi    Muhteşem Yüzyıl Kösem    Sinan Paşa

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17