banner10

Ekrem İmamoğlu: Servisçi esnafının plaka tahdidi sorunu var

Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan’a konuşan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu servisçilerin plaka tahdidi sorunu hakkında konuştu.

Ekrem İmamoğlu: Servisçi esnafının plaka tahdidi sorunu var

Habertürk yazarı Esra Boğazlıyan'la bir röportaj gerçekleştiren CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu servisçi esnafını plaka tahdidi konusunda sorunları olduğunu söyledi.

İşte Ekrem İmamoğu'nun o sözleri;

"İLK İŞİM BEYLİKDÜZÜ'NE METRO"

Beylikdüzü’ne metro getirecek misiniz?

Kesinlikle… Birinci sıra işim. Bu niye geciktirilir? Niye yapılmaz?

Peki ya metrobüsle ilgili proje var mı?

O konuda sürpriz bir açıklamam olacak. Başka bir kavramı İstanbullularla buluşturacağım. Bu arada aktarmalarla ilgili sorunlar geliyor bana. Aktarma farklarıyla problem yaşayan çok sayıda İstanbullu var. Bunu ele alacağım. Bu rehabilite edilemez mi?

"MİNİBÜSÇÜLERE AKADEMİ"

İstanbul’un bir minibüs sorunu var. Araçların yoğunluğu, yolcu-şoför ilişkileriyle ilgili. Minibüslere dair projeniz var mı?

Bu işin eğitimi olmalı. Bir sistemi, bir süreci eğitimli insanlarla bu topluma sunmanız lazım. Bu eğitim meslek eğitimidir. Kaç minibüs esnafı meslek eğitimi almıştır. Beylikdüzü’nde ilk kez apartman görevlileri meslek eğitimi aldı. Bunu İstanbul’da her meslekte yaratabiliriz.

Minibüs şoförlerinin eğitimi için bir akademiden mi bahsediyorsunuz?

Aynen. Bu günübirlik bir iş değil, bir meslek olmalı. Davranış, giyim, kuşam her şeyi kapsıyor.

SERVİSÇİ ESNAFININ PLAKA TAHDİDİ SORUNU

Taksi-UBER sorununa nasıl bakıyorsunuz? Taksilerde de bir standarta erişilememesi gibi bir problem var. Hala İstanbul’da 20 bin taksi tek merkezden yönetilemiyor mesela. Bu arada da UBER gibi yasadışı bir oluşumdan kaynaklanan sıkıntılar var...

Bu işin bir meslek standardı yok mudur? Meslek erbablarıyla masaya oturulup konuşulmaz mı? Bakın bu işi bir standarta oturtmazsanız bu tür uluslararası tehditler, uygulamalar var denmez mi? Lokomotifi kimdir bu kentin? Büyükşehir Belediyesidir. Bu işin sokakta çatışmaya dönüşmesi hoş mu? Ya da taksi esnafının düştüğü durum, ekmek kaygısı hoş mu? Şu anda servis şoförleriyle konuşuyorum onların sorunları var plaka tahdidi konusunda. Taksici esnafıyla görüşüyorum. Hepsiyle görüşeceğiz. Gelin beraber düşünelim, geleceği konuşalım diyeceğim.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulbaki kara
Abdulbaki kara - 3 ay Önce

Sayın ekrem bey ben bir servisçi olarak sizden plaka tahditi hakında net ve samimi bir açıklama bekiyoruz o zaman kayıtsız şartsız servisçiler olarak destek veririz

Hasan bilgili
Hasan bilgili - 3 ay Önce

Bunlarda bu işi çözemez belediye havandan para topluyor akan muslugu kim kapatmak isterki para akiyor

Ömer manuoğlu
Ömer manuoğlu - 3 ay Önce

Sayın imamoğlu servis camiası tahdit hakkında net bir açıklama bekliyor ...

SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17