Ece Dağıstan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ece Dağıstan kimdir, nereli, kaç yaşında? Soruları Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, mimar sevgilisi Ece Dağıstan'ın evleneceği yönünde çıkan haberler ile birlikte merak konusu oldu. Ece Dağıstan kimdir, nereli, kaç yaşında? Sorularının cevabını sizler için derledik.

Ece Dağıstan kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ece Dağıstan kimdir, nereli, kaç yaşında? Soruları Habertürk yazarı Esin Övet'in Fazıl Say'ın 2012’den beri aşk yaşadığı Ece Dağıstan ile evleneceğini duyurması sonrası merak konusu oldu. Ece Dağıstan kimdir, nereli, kaç yaşında? Sorularının yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz.  Fazıl Say, Ankara verdiği konserde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamış ve adından çokça söz ettirmişti. İşte Ece Dağıstan kimdir, nereli, kaç yaşında? Sorularının yanıtı...

Ece Dağıstan kimdir?

Fazıl Say ile 24 Ocak tarihinde Milano'da dünya evine girecek olan Ece Dağıstan, 1976 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservaturavarında eğitim gören Ece Dağıstan, buradaki eğitimini tamamladıktan sonra Viyana Müzik Akademisi’nde "Konser Piyanistliği" ve de “Müzik Pedagojisi” bölümlerinde, Prof. Noel Flores ve Prof. İnci Hausler Altınok ile devam etti.

Ece Dağıstan, Teoman ile birlikte çalışmıştır.

Ablasına böbreğini verdi

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın sevgilisi mimar Ece Dağıstan böbrek yetmezliği çeken ablasına böbreğini verdi.
Fazıl Say’ın 2012’den beri aşk yaşadığı Ece Dağıstan, ablası Ceyda Dağıstan için büyük fedakarlık yaptı. Posta'nın haberine göre, geçtiğimiz günlerde bıçak altına yatıp bir böbreğini verdi. Ece Dağıstan duygularını şöyle dile getirdi:

“Birçok sınavdan geçtim. Derin yara izleri kaldı ama hiç isyan etmedim. Canım kanım, melek ablama zarar geldi mi içimden bir aslan gücü çıkar. Dağları yıkar, dünyaları deviririm. 10 yıldır böbrek yetmezliği çekiyordu. Babamızın ölümüyle iflas noktasına ulaştı. Çok şükür kabustan uyandık. Her şey yoluna girdi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17