banner39

Başkan Zorluoğlu ilk iftarını hemşehrileriyle açtı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, bu yıl ki Ramazan ayının ilk iftarını büyükşehir belediyesinin İpekyolu fuar alanında kurduğu iftar çadırında hemşehrileriyle birlikte açtı.

Başkan Zorluoğlu ilk iftarını hemşehrileriyle açtı

Başkan Zorluoğlu ve Eşi Sevcan Zorluoğlu’nun yanı sıra, başkan vekilleri Atilla Ataman ve Mehmet Karaoğlu, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, genel sekreter yardımcıları ve daire başkanlarının da katıldığı iftarda büyükşehir belediyesi tarafından bin 500 vatandaşa iftar yemeği verildi. İftar saatine dakikalar kala geldiği çadırda tüm masaları dolaşarak eşi Sevcan Zorluoğlu ile birlikte hemşehrilerine hayırlı Ramazanlar ve afiyet olsun dileklerini bildiren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, hep birlikte yenilen iftar yemeği sonrası alkışlarla alandan uğurlandı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin iftar etkinlikleri, Ramazan ayı boyunca hem İpekyolu fuar alanında hem de her akşam ayrı bir ilçeyi ziyaret edecek mobil etkinlik tırı ile sürecek. Daha önce de açıklandığı gibi etkinliklerde iftar sofrası dışında, Kur’an-ı Kerim tilaveti, geleneksel Ramazanprogramlarından Hacivat-Karagöz, meddah, ortaoyunu, kavuklu ile pişekar gibi gösteriler, Mesnevi’den hikayeler, dinî sohbetler ve tasavvuf müziği dinletilerine de yer verilecek.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43

banner46