banner10

İnşaata kırlangıç yuvaları nedeniyle ara verdiler

ADIYAMAN'IN CELIKHAN ILCESINDE TOKI TARAFINDAN YAPIMI SUREN KONUTLARA 200'E YAKIN KIRLANGIC YUVA YAPTI. KIRLANGIC YUVALARI NEDENIYLE CALISMALARA ARA VERILDI. FOTO: SELIM SONKAYA-ADIYAMAN-DHA

İnşaata kırlangıç yuvaları nedeniyle ara verdiler

Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından yapımı süren konutlara 200'e yakın kırlangıç yuva yaptı. Kuşların yumurtlama dönemi olması nedeniyle ve yuvaların bozulmaması için inşaat çalışmalarına ara verildi.


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Çelikhan'da bir süre önce 252 konutun yapımı için temel atıldı. Konutların yapımı sürerken B bloktaki çatı saçaklarının altına geçen hafta başında kırlangıçlar yuva yaptı. Yaklaşık 200 kırlangıcın yuva yapıp yumurtlama dönemine girdiğini gören firma görevlileri, B bloktaki çalışmaları durdurdu. Kuşların yumurtlama dönemi olması nedeniyle ve yuvaların bozulmaması için inşaat çalışmasına ara verilmesi takdirle karşılandı.

İnşaat Mühendisi Ramazan Taşpınar, kuşların yumurtlama döneminin ardından çalışmalara devam edeceklerini belirterek, "TOKİ inşaatında yaklaşık 200 tane kırlangıç yuvası var. Bu yuvalardan dolayı dış cephede frang bakımlarında şu an çalışma yapmıyoruz. Bu alandaki çalışmalarımızı farklı bloklara yoğunlaştırıyoruz. B bloğumuzda hemen hemen hepsinde kırlangıç yuvası olduğu için şu anda inşaata geçici olarak ara verdik. İnşaat alanında da bu yuvalara zarar vermeyecek şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

[caption id="attachment_23996" align="alignnone" width="700"] ADIYAMAN'IN CELIKHAN ILCESINDE TOKI TARAFINDAN YAPIMI SUREN KONUTLARA 200'E YAKIN KIRLANGIC YUVA YAPTI. KIRLANGIC YUVALARI NEDENIYLE CALISMALARA ARA VERILDI. FOTO: SELIM SONKAYA-ADIYAMAN-DHA[/caption]
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17