banner10

Yıldız Holding’ten NYT’ye çok sert tepki: Yalan söylüyorsunuz

Yıldız Holding’ten, ‘15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası varlıklı ve yetenekli Türklerin kitleler halinde Türkiye’den kaçtığını savunan; bu duruma örnek olarak da Ülker’i gösteren New York Times’a çok sert yalanlama geldi: Yıldız Holding’in yüzde 100 sahibi Ülker Ailesi’dir. Yapılan art niyetli siyasi bir yorumdur.

Yıldız Holding’ten NYT’ye çok sert tepki: Yalan söylüyorsunuz

New York Times’in haberinin yalan ve art niyetli olduğunu belirten Yıldız Holding’in açıklamasında, "Yıldız Holding'in yüzde 100 sahibi Ülker Ailesi'dir. Bu gerçeğe rağmen, yapılan ticari faaliyetlerin Türk mahkemelerinin yetki alanı dışına çıkma çabası olarak değerlendirilmesi en hafif tabiriyle art niyetli siyasi bir yorumdur ve hiçbir surette kabul edilemez" ifadeleri yer aldı.

'Tüm şirketlerimizin sahibi Türkiye'de yerleşik Yıldız Holding'dir'

Tekzip metninde şu satırlar da yer aldı:

"Dünyanın birçok ülkesinde operasyonu olan firmaların yaptığı gibi, Yıldız Holding çapında, 4 milyarlık coğrafyada faaliyet gösteren bir kurumun, Avrupa'da, Orta Asya'da, Ortadoğu'da, Uzakdoğu'da ve Amerika'da şirket ya da fabrika kurması ve satın alması kadar doğal bir şey olamaz. Tekraren belirtmek gerekir ki, tüm şirketlerimizin sahibi Türkiye'de yerleşik Yıldız Holding'dir.

"Şirketimizin adını da kullanarak yalan/yanlış bilgiler vermektesiniz. Özellikle bir terör örgütüyle anarak ülkemizin ve şirketimizin itibarına saldırı içeren bu haberle ilgili her türlü adli ve cezai yaptırımlar içeren hukuki haklarımızı saklı tutuyoruz."

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2019, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17