banner10

Siemens ve Şişecam'dan krize inat işçiye ek zam

Ekonomideki son durumu göz önünde bulunduran Siemens ve Şişecam şirketlerinden çalışanlarının yüzünü güldürecek hamle geldi.

Siemens ve Şişecam'dan krize inat işçiye ek zam

Türk ekonomisine yapılan saldırılara karşı hükümet gerekli önlemleri alırken, iş dünyasından da önemli hamleler geliyor.

Siemens ve Şişecam şirketleri ekonomide kriz çıkarma çabalarına cevap mahiyetinde adıma imza attılar. Her iki şirket bir açıklama yaparak çalışanlarına zam yaptı ve işçilerinin morallerini yükselti.

SİEMENS

Ekonomideki son durumu göz önünde bulunduran şirket, Türkiye'deki çalışanların zor durumda kalmaması için harekete geçti. Her sene aylık ücretli çalışanlar için Ocak ayında yapılan genel ücret artışını, bu seneki ekonomik şartları göz önüne alarak arttırdığını açıklayan şirket çalışanlarına konuyu izah eden bir de bilgilendirme maili attı.

2019 yılı konusunda personelin aklının karışmaması için gerekli izahatı da yapan Siemens, 2019 yılındaki maaş zammının da değerlendirileceği ve Ocak ayı konusunda tekrar bilgilendirme yapılacağını belirtti. Siemens tarafından çalışanlara gönderilen mailde şu ifadeler yer aldı:  

ŞİŞECAM:

Türkiye'nin önemli şirketlerinden Şişecam da çalışanlarına ek zam kararı aldı. Genel Müdür Ahmet Kırman imzasıyla gönderilen iç mesajda “… Zorlu ekonomik koşullarda ücretlendirme konumunuzun güçlendirilmesi için aylık ücretli çalışanlarımıza ek ücret artışı kararı alınmıştır” denildi.

Mesjda, “Bir anlamda finansal başarılarımızın çalışanlarımızla paylaşılması anlamına da gelen ücret artışının ekonomik dalgalanmalara karşı çalışanlarımızı destekleyeceğine inanıyoruz” ifadesi, ‘biz kazandık, sizin de kazanmanızı istiyoruz” güvencesinin işareti." ifadelerine yer verildi.

İşte Şişecam'dan yapılan o açıklama:

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 14:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halit Korkut
Halit Korkut - 9 ay Önce

Şişecam işçilere değil beyaz yakalı çalışanlarına %4.5 ek zam yapmıştır. Aynı Şişecam işçilerine zam vermemek için direnmiş hatta grev erteleme için bile başvurmuştur. İşçileri direnişi sonrasında zor da olsa işçilere istenenden düşük bir zam vermiştir.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17