S-400'ün ilk bölümünün teslimatı sonrası Fitch Türkiye'nin kredi notunu indirdi

Olağan takviminde Türkiye değerlendirmesini 1 Kasım 2019'da yapması beklenen Fitch, S-400'lerin dün Türkiye'ye ilk teslimatı sonrası skandal bir karar verdi.

S-400'ün ilk bölümünün teslimatı sonrası Fitch Türkiye'nin kredi notunu indirdi

Türkiye değerlendirmesini 1 Kasım 2019'da yapması beklenen Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu FitchS-400'lerin ilk bölümünün dün ilk teslimatı sonrasında skandal bir karar vererek Türkiye'nin kredi notunu düşürdüğünü açıkladı.  

Fitch Ratings'ten yapılan açıklamada, Türkiye'nin uzun dönem yabancı para cinsinden kredi notunun "BB"den "BB-" seviyesine düşürüldüğü, not görünümünün "negatif" olduğu bildirildi.

Açıklamada kredi notunun indirilmesinin nedenleri arasında, Merkez Bankası ile ilgili son gelişmeler, ekonomideki dengelenme için beklenen büyümenin gecikmesi, enflasyonun düşürülmesinde gecikme ve Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 hava savunma sistemlerinin teslimatının ABD yaptırımları riski taşıması gösterildi.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 10:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Veli
Ali Veli - 1 hafta Önce

Fitch'in bir rating kuruluşu değil Siyasi tetikçi bir kuruluş olduğu tezimizi gösteriyor dünya görüyor.ABD'ni Türkiye karşı yaptırımlar Dünya ülkeleri tarafından dikkatle izleniyor.Eminim Türkiye'ye saygıları bir kat daha artıyor.ABD'ye ise nefret kusuyorlardır.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17