banner39

Mizalle'den Kendi Haritasını Arayan Kadınlar İçin Yeni Bir Sezon

Geçtiğimiz Haziran ayında tekstil sektörünün genç ismi Eymen Saraç tarafından kurulan Mizalle, İlkbahar/Yaz koleksiyonunu sıra dışı bir konseptle tanıttı.

Mizalle'den Kendi Haritasını Arayan Kadınlar İçin Yeni Bir Sezon

Geçtiğimiz Haziran ayında tekstil sektörünün genç ismi Eymen Saraç tarafından kurulan Mizalle, İlkbahar/Yaz koleksiyonunu sıra dışı bir konseptle tanıttı. Markanın açılış lansmanının da gerçekleştiği yer olan Four Seasons Hotel at The Bosphorus’da düzenlenen davet, kadınlara ‘Your Map-Senin Haritan’ mottosu ile seslendi.

Lansman öncesi Modanisa Fashion Week ev sahipliğinde ilk kez tanıtılan koleksiyon, markanın kendi evi haline gelen Four Seasons’ta daha kapsamlı ve oldukça ilgi çekici bir biçimde sunuldu. Ceylan Çapa, Mert Vidinli ve Hülya Aslan’ın karşıladığı davetliler, davetin gerçekleşeceği salona bir labirentin içinden geçerek ulaştı. Yol boyunca onlara eşlik eden duvarlarda ise Mizalle’in ismiyle müsemma yeni ürünleri yer alıyordu. Osmanlıca “Şemsiye” anlamına gelen Mizalle, yeni atılımıyla, bir kadının tüm ihtiyaçlarını tasarlarken, farklı kadınları ise bir şemsiye altında buluşturmayı hedefliyor gibiydi. Tabi ki Mizalle’in ölçülü, makul ve çağdaş çizgisi eşliğinde.

Markayı ve ürünlerini anlamak için öncelikle onun sektör içerisinde kendini konumlandırdığı noktaya dikkat çekmek gerek: “Tarz ve fiyatta “ölçülü”, tasarım, kalite, modernlik ve şıklıkta “iddialı” kadın giyim markası.”

Lansmana dönmek gerekirse, söz konusu atılım Mizalle’in ilk aksesuar, ayakkabı ve çanta koleksiyonundan oluşuyor. Marka, giysilerini tamamlamak için tasarladığı ürünleri, hazırlanan labirent alanı içerisine serpiştirdi. Duvarlardaki nişler bir kadının görünümünü tamamlaması için ihtiyaç duyacağı her türden parçayı kapsıyordu. Bu adeta bir kadının kendi yolculuğu boyunca yolda topladıkları ile tamamlanması ve kendi olmasını temsil ediyor gibiydi.

Üstelik davete ait tek sürpriz de bu değil. Bir köşeyi döndüğünüzde karanlığın ardından sizi karşılayan konsept oda, Mizalle’in yeni oluşturduğu ev kategorisinin müjdecisi. Ev tekstilinden süs eşyalarına; sıcak su torbası kılıfından, bambu el fenerine kadar fonksiyonel ve yaratıcı çok sayıda ev eşyası artık Mizalle çatısı altında olacak. Bu gösteriyor ki markanın köklerinden aldığı güç, farklı alanlarda kendini sürpriz şekilde ortaya çıkarmaya devam ediyor.

Nihayet koleksiyon sunumunun gerçekleşeceği salona ulaşan davetliler, alışılmışın ötesinde bir kokteylde yer aldıklarını hemen fark ediyorlar. Zira sahnede saksafon, keman ve viyolonsel çalan üç kadın onları bekliyor. Aperatif bir müzik dinletisi ile başlayan şov, siyah ve beyazın ağırlığını koruduğu, bej tonlarının ben de buradayım dediği doyurucu bir sunum ile devam ediyor.

Genel olarak koleksiyonun çizgisini rahat, modern ve stil sahibi olarak tanımlamak mümkün. Yazlık kumaşlar ve kadınların daima aradığı fakat bulmakta güçlük çektiği sade kilit parçalar sezonun dikkat çeken detayları arasında. Farklı yaş gruplarındaki her kadının kendinden bir şeyler bulabileceği koleksiyon, oldukça geniş bir perspektifte ele alınmış. Mizalle’in online alışveriş sitesi bu deneyim için her an beğenilere amade.

Gün sonuna gelindiğinde boğaz manzarası eşliğinde açık havada gerçekleşen kokteyl ile davet sona eriyor. Katılımcılara ve sosyal medyadan takip eden ilgililere bir süreliğine başka bir dünyanın penceresini aralayan Mizalle’in yolu umarız bu şekilde güzelliklerle genişler, uzar ve her kadının kendi haritasından geçer.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 09:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43