Mali krize giren turizm devinden konkordato talebi

Savunma, otelcilik, medikal sektörlerinde faaliyet gösteren, 10 yılda 34 otel açmayı planlayan turizm devi, mali krize girerek konkordato istedi.

Mali krize giren turizm devinden konkordato talebi

Savunma, otelcilik ve medikal sektörlerinde faaliyet gösteren, 10 yılda 34 otel açmayı planlayan Ever Turizm'in, mali krize girerek konkordato istediği bildirildi.

Ever Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Selen Ersü, iş hayatına Türkiye’nin köklü müteahhit şirketlerinden Gama İnşaat’ta başlamış. Çok ortaklı bir şirket olan Gama’nın yönetim kurulu başkanlığını halen babası Ergil Ersü yapıyor.

Selen Ersü, Gama’dan ayrıldıktan sonra 2000 yılında Ever Turizm’i kurmuş. Şu anda Ever Grup bünyesinde teknoloji, endüstri, makine, turizm, savunma sanayi alanında faaliyet gösteren şirketler bulunuyor.

Ersü ise turizm işlerinin başında. Ersü, 2015’te İstanbul Ümraniye’deki İMES Sanayi sitesi içinde Four Points by Sheraton İstanbul Dudullu’yu açmıştı.

Bu, markanın Türkiye’deki ilk oteli. Ersü’nün yatırımları bununla sınırlı kalmadı. İkinci otelini İstanbul’da Batışehir’de açmıştı. Bu iki otel de halen faaliyetlerini sürdürüyor. Ersü’nün gelecek planları oldukça iddialıydı. 

10 yılda 34 otel açılışı yapmayı planlıyordu. Yılda ortalama üç otel açılışı planlanıyordu. Bunun için de yaklaşık 400 milyon dolarlık bir yatırım öngörülüyordu. Ersü’nün tercihi farklı. Sanayi merkezlerinde iş dünyasına dönük dört yıldızlı oteller kuruyor.

Patronlar Dünyası'nda yer alan habere göre, gelecek planları yapan turizm grubu sürpriz bir şekilde konkordatoya gitti. 

Şirketin yatırımları İstanbul’da ama merkezi Ankara’da. Bu nedenle de dava Ankara 2. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülüyor.

Mahkeme önce geçici tedbir kararını vermiş, ardından da süreyi uzatmıştı. 

Kaynak: www.gaste24.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17