Kestane şekerinin marka ismi Kafkas konkordato istedi

89 yıllık kestane şekerinin tanınmış markası konkordato talebinde bulundu.

Kestane şekerinin marka ismi Kafkas konkordato istedi

 Bursa’da 1930 yılında kurulan kestane şekerinin marka ismi Kafkas'ın konkordato talebinde bulunduğu ve yasa gereğince geçici konkordato mühleti verildiği bildirildi.

Sözcü'nün haberine göre, kestane şekerinde Türkiye’nin tanınmış markası olan ve 18 adet bayisi, 11 adette kafe - pastanesi olan Kafkas, konkordato talebinde bulundu.

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalı’nda 27 Haziran’da yayımlanan Bursa 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin konu ile ilgili kararında şu ifadeler yer aldı:

“Davacılar İnci İnhal, Kafkas Pasta Şekerleme San. ve Tic. A.Ş. tarafından adî konkordato talep edilmiş ve İ.İ.K.’nın 286’ncı maddesinde belirtilen belgelerin eksiksiz olarak sunulduğu belirlenmiştir. Yasa gereğince geçici konkordato mühleti verilmiş, tensiben alınan kararların bir kısmının ilanı gerekmiştir.” 

Konkordato nedir?

Basit tabirle iflastan kurtulmak için karşılıklı tavizlerin verilmesi suretiyle sonuçlanan bir anlaşma veya borç yapılandırması şeklinde adlandırılabilir. Konkordato aslında iflas ertelemesi kurumunun kalkması ile de ortaya çıkan boşluğu doldurmuştur

Hukuken Borçlarını vadesi geldiği hâlde ödeyemeyen veya vadesinde ödeyememe tehlikesi altında bulunan borçluların kendilerine vade verilmesi veya alacaklıların alacağında indirim yapılması suretiyle borçlarını ödeyebilmesi ve iflastan kurtulması için öngörülen bir düzenleme şeklinde tanımlanabilir.

Aslında bu kurum dürüst borçlular için düzenlenmiştir. Finansal yapıları bozulan işletmeleri koruma amacı güder.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 23:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17