Kalyon, Kolin'in hisselerini devraldı iddiası

Kolin İnşaat, İstanbul Havalimanı’nın inşası ve işletmesini üstlenen İGA’daki hisselerinin devri için ortaklarıyla görüştüğünü duyurdu. Hürriyet’in haberine göre ise Kolin İnşaat şirketteki yüzde 20 hissesini Kalyon’a devrederek ortaklıktan ayrıldı. Haberde devir kararının bu hafta başında kesinleştiği de iddia edildi.

Kalyon, Kolin'in hisselerini devraldı iddiası

Kolin İnşaat’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle dendi: “İstanbul Havalimanı’nın sıfır noktasından itibaren ortakları arasında yer alan kuruluşumuz, bu yatırımın projenin tamamlanma aşamasına gelmesi ve işletmeye açılmasıyla birlikte yeni bir değerlendirmeye gitme kararı almıştır. Kolin İnşaat olarak farklı işlerimizde de ortaklığımızı sürdürdüğümüz İGA’daki ortaklarımızla İGA’daki hisselerimizin devri üzerine görüşmeleri sürdürdüğümüzü bildirmek isteriz.”

DEVREDİLDİ İDDİASI

Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre ise Kolin İnşaat şirketteki yüzde 20 hissesini Kalyon’a devrederek ortaklıktan ayrıldı. Haberde devir kararının bu hafta başında kesinleştiği de belirtildi.

İGA, aralık ayında sermayesini yüzde 1.1 milyar lira, yani yüzde 18 oranında artırarak 7.4 milyar liraya yükseltmişti. Şirket temmuz ayında da 1.79 milyar liralık artırıma gitmişti. Şirketin sermayesi böylece iki artırımla yüzde 66 yükselmiş oldu.

Son olarak, Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınma tarihi 3 Mart 2019 olarak belirlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17