İki dünya devi Nike ve Skechers'dan Türkiye'ye iki fabrika

Spor giyim ve ayakkabının dünyaca ünlü iki devi, üretim üssünü Türkiye’ye kuruyor.

İki dünya devi Nike ve Skechers'dan Türkiye'ye iki fabrika

Spor giyim ve ayakkabının dünyaca ünlü iki devinden biri olan Nike,. Ağrı’da 5 bin kişinin istihdam edileceği Nike ayakkabı üretim tesisi, bütün dünyaya ihracat yapacak.

Haber7'de yer alan habere göre, Yeşim Tekstil, Nike için Orta Doğu ve Avrupa’nın tek üretim merkezini Ağrı’da kuracak. 5 bin kişinin istihdam edileceği üretim merkezinde işlenen tekstil ürünlerinin ihracatı da, Ağrı üzerinden gerçekleşecek. 

Diğer ünlü Amerikan spor markası Skechers da, Türkiye’de ilk üretim tesisi için kolları sıvadı.

Skechers’in Türkiye Distribütörü Olka Spor, ilk etapta yıllık 150 bin çift ayakkabı üretecek bir yatırımın planlandığını açıkladı. Olgar Şirketler Grubu CEO’su Orkun Olgar, bugüne kadar birçok ünlü markaya distribütörlük yaptıklarını, şimdi bu markaları Türkiye’de üretmeye başlayacaklarını söyledi. Artvin’i üretim üssü olarak seçtiklerini belirten Olgar “Çalışmalarımız sürüyor. İlk etapta 15 milyon liralık yatırımla, yıllık 150 bin çift ayakkabı üretmeyi planlıyoruz. En geç Mart 2020’de üretime başlarız. 5 yıllık vizyonumuzda, üretimi 450 bin çift ayakkabıya kadar çıkaracağız. Ağırlıklı olarak klasik modeller üretilecek ve ayakkabıların büyük kısmı ihraç edilecek” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17