ENSCON’19 Enerji Kongresi gözleri Türkiye'ye çevirecek

Bu yıl 5'inci kez düzenlenecek olan ve uluslararası bilimsel saygınlığı olan Uluslararası Enerji, Ekonomi ve Güvenlik Kongresi, çok sayıda kurum, kuruluş ve üniversitelerin desteğiyle 6-7 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Kozyatağı’ndaki Hilton Otel’de yapılacak.

ENSCON’19 Enerji Kongresi gözleri Türkiye'ye çevirecek

Bu yıl beşincisi düzenlenecek olan ve uluslararası bilimsel saygınlığı olan Uluslararası EnerjiEkonomi ve Güvenlik Kongresi (International Congress of Energy, Economy and Security - ENSCON’19) kongresi çok sayıda kurum, kuruluş ve üniversitelerin desteğiyle 6-7 Nisan 2019 tarihinde İstanbul Kozyatağı’ndaki Hilton Otel’de gerçekleştirilecek. Akademisyen Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan ve Doç. Dr. Ayfer Gedikli koordinatörlüğünde düzenlenecek kongrede enerji konusu farklı boyutlarıyla ele alınacak.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ MASAYA YATIRILACAK

Kongrenin, bu yılki teması sürdürülebilir enerji politikaları çerçevesinde gerçekleştirileceği ifade edilirken, İstanbul Ticaret Odası Genel Sekreteri Doç. Dr. Nihat Alayoğlu’nun moderatörlüğünde yürütülecek olan “Sustainable Energy Policies: Global Trends, Country Cases and Policy Suggestions” isimli açılış panelinde önemli isimler yer alıyor.

ÖNEMLİ KONUKLARDAN KRİTİK DEĞERLENDİRME

Panele, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Montpellier Business School’dan Prof. Dr. Mohammad Shahbaz, American University of Beirut’dan Doç. Dr. Leila Dagher, University of Castilla-La Macha’dan Dr. Daniel Balsalobre Lorent, Leeds Business School’dan Dr. Muhamad Ali Nasir, Azerbaycan Milli Meclis Milletvekili Prof. Dr. Elman Nasirov, KKTC UBP Gazimağusa Milletvekili ve Ekonomi ve Enerji Eski Bakanı Sunat Atun deneyimlerini sektörün önde gelen yetkilileriyle ve davetli konuklarla paylaşacak.

Kongrede ayrıca alanında yetkin bilim insanları tarafından hazırlanan 70 civarında bilimsel tebliğ sunulacak. Söz konusu tebliğler, ulusal bir yayınevi tarafından basılarak, kamuoyu ve ilgili kurumlarla paylaşılacağı kaydedildi. Öte yandan uluslar arası kongrenin detaylarının  HYPERLINK "http://www.enscon.org" sitesinden takip edilebileceği bildirildi. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17