Elektronik eşya, mobilya ve kuyum alacaklara güzel haber

Ticaret Bakanlığı'nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre mobilya, kuyum ve elektronik eşya satışlarında uygulanacak taksit sayıları artırıldı.

Elektronik eşya, mobilya ve kuyum alacaklara güzel haber

Ticaret Bakanlığı'nın Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre bazı eşyalardaki taksit sayısı 18 aya çıkarıldı.

Ticaret Bakanlığı bazı eşyalara ilişkin taksit sayılarındaki değişikliği Resmi Gazete'de duyurdu.

Fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirası'nın üstünde olan televizyon ve cep telefonu satışlarında 6 taksit

Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğe göre, video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı üç bin beş yüz Türk Lirası'nın üstünde olan televizyon ve cep telefonu satışlarında altı ay,

Elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında on sekiz taksit

Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ile mobilya satışlarında on sekiz ay olarak uygulanacak.

basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında 4 taksit

Perakende işletmelerce basılı ve külçe halinde olmayan kuyum satışlarında taksitlendirme süresi dört ayı geçmeyecek. Diğer kuyum satışlarında taksitlendirme yapılamayacak.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17