banner10

Dondurma devi Mado'ya ortak geliyor

Yılbaşında Katarlı bir gruba yüzde 42’lik hissesinin satıldığı iddia edilen Mado’da satışın henüz gerçekleşmediği öğrenildi. Mado’nun sahiplerinden Atilla Kanbur, “Ön sözleşmeyi imzaladık. Ancak ‘Hem Türkçe hem de İngilizce imzalayalım, ihtilaflı konularda da Türkçe sözleşme geçerli olsun’ dedik. Satışa yakınız” dedi.

Dondurma devi Mado'ya ortak geliyor

Satışın henüz gerçekleşmediğini söyleyen Mado'nun sahiplerinden Atilla Kanbur, “Katarlı grup ile görüşmemiz devam ediyor. Bazı sorunlar yaşandı. Mado’nun değerlemesi için anlaştığımız firmalarla sıkıntılar oldu ve değiştirdik. İkinci bir şirket ile anlaştık. Onların da çalışmaları devam ediyor. Katarlılar ile ön sözleşme imzaladık. Bu süreçte sürecinde imzalayacağımız sözleşmelerin hem Türkçe hem de İngilizce olmasını istedik. İhtilaflı konularda Türkçe’nin geçerli sayılmasını talep ettik” diye konuştu. Neden böyle bir ortaklığa ihtiyaç duyduklarını sorduğumuz Atilla Kanbur, “Şirketin bir nakit sıkıntısı yok. Ancak Katarlı grupla ortalık yaparak dünyada daha güçlü hale gelmek istiyoruz. Katarlı firmanın ABD ve İngiltere’de çok fazla kafe tarzı yerleri var. Hedefimiz dünya markası olmak. Şu anda 26 ülkede faaliyetteyiz. Türkiye’de ise 400 noktadayız” dedi. 

KONUŞULAN RAKAM DÜŞÜK

Hürriyet'ten Burak Coşan'ın haberine göre Katarlılara satılması planlanan yüzde 42’lik hissenin değerinin ne kadar olduğunu açıklamayan Kanbur, sözlerini şöyle sürdürdü: “Benim düşünceme göre konuşulan rakamlar ancak 30’da 1’imizdir. Yaptığımız sözleşmede bir avantajımız var yalnız. O zaman doları 2.6 TL’ye sabitlemiştik. Fiyatı da ona göre oluşturduk. Satış daha gerçekleşmiş değil ama satışa yakın olduğumuzu söyleyebilirim.” 

ABD’YE İLK ŞUBEYİ AÇACAĞIZ

ABD’de yapımı devam eden TÜRGEV’in yurt inşaatı esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme fırsatı bulduklarını belirten Mehmet Kanbur, “Yurt inşaatı devam ediyor. Cumhurbaşkanımız orada, ‘yurt tamamlanınca bir Mado açılmasını istiyorum’ dedi. Biz de yurt inşaatı tamamlanınca ABD’de ilk şubemizi açacağız. Ayrıca yine Cumhurbaşkanımızın isteği doğrultusunda ABD’de çeşitli yerlerde şubeleşmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

İLK MAĞAZA ‘CADDE’YE

BABALARININ geçmişte en büyük hayalinin İstanbul’da bir mağaza açmak olduğunu söyleyen Mehmet Kanbur, “Aksaray’da Yeraltı Çarşısı’nda Yaşar Dondrumacısı olarak bir yer açmak istiyordu. Ancak İstanbul’da bir yer açmak bize yani dördüncü kuşak temsilcilerine nasip oldu. İstanbul’da ilk yerimizi 1996’da Bağdat Caddesi’nde açtık. İkinci mağaza ise Bakırköy’de açıldı. Sonrasında ise daha franchise sistemini bilmezken bize geldiler. Biz de bu sisteme dahil olduk. Mağazalaşma sürecimiz devam etti” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17