banner10

'Dolar ve avronuzu bozdurun'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Erzurum İstasyon Meydanı'nda düzenlenen mitingine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Başbakan Binali Yıldırım (sol 4) ve Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ'da (sağ 3) eşlik etti. ( Cem Öksüz - Anadolu Ajansı )

'Dolar ve avronuzu bozdurun'

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2016 yılında döviz kurlarındaki hareketlenmeler sonrasında yaptığı döviz çağrısını Erzurum mitinginde yineledi.


Seçim beyannamesinin açıklanmasının ardından ilk mitingini Erzurum'da gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Haziran seçimleri öncesinde döviz kurları üzerinden bilinçli olarak oynanan oyuna karşı ''dolar ve avronuzu bozdurun'' çağrısında bulundu.

''BU OYUNU HEP BERABER BOZALIM''


''Bu ara birileri ülkemize çöreklendi, Gezi'de olduğu gibi. Faiz lobisi üzerimize yükleniyor. Boşuna yüklenmeyin, avucunuzu yalayacaksınız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Yastığının altında doları, avrosu olan kardeşlerim gidin paranızı yerli paraya yatırın. Bu oyunu hep beraber bozacağız. 28 gün sonra ülkemizin kaderi değişecek. Sizlere farklı bir şekilde seslenmek istiyorum. Güçlü meclis için güçlü hükümet için güçlü Türkiye için yola devam diyor muyuz? 2023 hedefleri için vakit birlik vakti diyor muyuz? 2053 ve 2071 için vakit Türkiye vakti diyor muyuz?'' dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2018, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17