banner10

Doğal gaz aboneleri artık sayaç montaj bedeli ödemeyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun yeni yönetmeliğine göre, bundan sonra doğal gaz abonelerinden, sayaç montaj ve bağlantı malzemesi bedeli ödemeleri istenmeyecek.

Doğal gaz aboneleri artık sayaç montaj bedeli ödemeyecek

Doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından abonelerden talep edilen, abone bağlantı bedeli kapsamındaki sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri bu kapsamdan çıkarıldı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK), Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Sabit bedel olarak tanımlandı

Buna göre, abone bağlantı bedeli, dağıtım şebekesinin abone iç tesisatına bağlantısı için gereken proje, işçilik, malzeme, kontrol ve onay harcamaları ile sayaç bedeli toplamının abone başına düşen payını ifade eden sabit bedel olarak tanımlandı.

EPDK'nin söz konusu değişikliği öncesinde sayaç bedelinin yanı sıra sayaç bağlantı malzemeleri ve sayaç montaj bedelleri de bu kapsamda yer alıyordu.

Abone bağlantı bedeli, doğalgaz şirketi ile abone arasındaki bağlantı anlaşmasının imzalanması sırasında bir defaya mahsus olmak üzere tahsil ediliyor ve servis hattının imalatına başlandıktan sonra bu bedelin iadesi yapılmıyor.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17