banner10

Bu kez minibüsçüler konuştu: 2 talep var

İstanbul'da sık sık eleştirilerin hedefi olan minibüs şoförleri konuştu. Minibüs şoförleri de dertli.

Bu kez minibüsçüler konuştu: 2 talep var

İstanbul’da 7 bine yakın minibüs bulunuyor. Yaklaşık 2 milyonu aşkın kişi de minibüsleri kullanıyor. Bu kez sık sık eleştirilen minibüsçüler konuştu, dertli olduklarını söyledi. 

Minibüs şoförleri, "Şu an para kazanmıyor minibüsçüler. 17 aydır zam almıyoruz. En son geçen sene 9. Ayda aldık" diyor. 

Minibüsçüler Odası Başkanı Kazım Bilge ise “Şu anda bankalara ödemelerini yapamıyorlar, araçlarına değiştiremiyorlar. Yüzde 25 zam talebinde bulunduk. Hayat şartları onu bile kaldırmıyor ama biz böyle talepte bulunduk" diye konuştu. 

Minibüsçüler taşıma ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapılmasını istiyor. Bir diğer istekleri de yolcuların biraz daha güler yüzlü olmaları. Minibüs şoförlerinin en çok rahatsız oldukları durumlardan biri de 1 lira 25 kuruş olan öğrenci ücretleri.

Minibüs şoförleri bu tarifeden rahatsız, "Yeterince az, bir sakız parası. 1.50, 1.75 olursa iyi olur diyorlar" diyorlar.

Oda Başkanı Kazım Bilge'nin ise yolculardan bir talebi var: "Yolcular biraz daha güleryüzlü olmalı. Minibüse bindiklerinde agresifçe değil, güler yüzle davransınlar, ne olur yani".

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 12:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman birinci
Osman birinci - 5 ay Önce

Önce şöförler Güler yüzlü olsun insan mı taşıyorlar ne taşıyorlar belli değil sokak aralarında ki gidişleri tehlikeyi bi gözlemlesinler ondan sonra Güler yüz beklesinler

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17