banner10

Belediye Başkanının domatese müdahalesi vatandaşa yaradı

Gaziantep'te belediyeye ait pazar yerinde fiyat denetimine çıkan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun, fahiş fiyattan domates satan pazarcıya yaptığı uyarı sonrası, sadece domates satan değil, tüm pazarcıların indirim yaptığı bildirildi.

Belediye Başkanının domatese müdahalesi vatandaşa yaradı

Şahinbey Belediye Başkanı son dönemlerde kur farkı nedeniyle ürünlerine art arda zamlar yapan esnaflara yönelik denetimlerini her fırsatta sürdürüyor.

Market ve manavları zabıta ekipleri ile denetleyen Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, girdiği Kılıçoğlu mahalle pazarında vatandaşların şikayeti üzerine yanaştığı bir tezgahta domateslerin kilosunun 5 TL'den satıldığını gördü.

Yüksek fiyat nedeniyle pazarcı esnafının faturasını isteyen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, faturada alış fiyatının 75 kuruş olduğunu görünce büyük şok yaşadı.

Mehmet Tahmazoğlu, sattığı domatese fahiş fiyat uygulayan pazarcıya,  "Fiyatı düşür kardeşim. Bu fiyata satamazsın Ya ucuza satarsın, ya da tezgahı kaldırırsın. Alışı 70 kuruş. 1 TL'ye satarsın, 1.5 TL'ye satarsın. Daha fazla satamaz. Bu şekilde olmuyor" diye tepkisini gösterdi.

Esnaf ise bu şekilde faturaların kesildiğini ileri sürerek, faturada alış fiyatının yarısının yansıtıldığı iddiasında bulundu. Tahmazoğlu, yanındaki birim amirlerine ve zabıtalara ya ucuza satılması yada tezgahın kapatılması talimatını vererek pazar yerinden ayrıldı.

Son gelen bilgilere göre, başkanın uyarısı üzerine sadece domates satan değil, tüm pazarcıların indirim yaptığı, vatandaşların da meyve ve sebzeleri indirimli fiyattan satın alma imkanı bulduğu ortaya çıktı.

Başkan Tahmazoğlu'nun tavrı son dönemlerde fahiş fiyatlardan yakınan sosyal medya kullanıcıların da yoğun desteğini gördü.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2018, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17