banner39

Açıklamalar peş peşe... Ziraat Bankası da kredi faizlerinde indirim yaptı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faizleri 19,75'ten 16,50'e indirmesinin ardından bugün önce Eximbank, daha sonra Türkiye İş Bankası ve son olarakta Ziraat Bankası kredi faizlerinde indirime gidildiğini açıkladı.

Açıklamalar peş peşe... Ziraat Bankası da kredi faizlerinde indirim yaptı

Merkez Bankası'nın dün politika faizinde 325 baz puan indirime gitmesinin ardından bugün ilk olarak Türk Eximbank TL kredi faiz oranlarında 2 puana ulaşan indirime gittiğini açıkladı. 

Eximbank'tan yapılan yazılı açıklamada, ihracatçı KOBİ'lere verilen kredilerin faizinin yaklaşık 1 puan, ekonomi değer kredisi faizlerinin 2 puan düşürüldüğü belirtildi. Banka açıklamasına göre ihracatçı KOBİ'lere ve yüksek teknolojili ürün ihracatı yapan firmalara yönelik olarak kullandırılan 1 yıl vadeli TL kredilerin faizi yaklaşık 1 puan indirimle yüzde 10.65'e düşürüldü.

Ekonomi Değer Kredisi (EDK) kapsamında Kredi Garanti Fonu (KGF) garantisi ile ihracatçılara kullandırılan TL kredilerin faiz oranları 36 ay için TÜFE artı yüzde 2 ve 48 ay için TÜFE artı yüzde 2.50 seviyesine düşürüldü. Öte yandan Eximbank bülteninde önümüzdeki dönemde orta-uzun vadeli kredi kullandırımlarının hızlanması beklendiğine de dikkat çekildi.

ARDINDAN İŞ BANKASI KREDİ FAİZİNİ İNDİRDİ

Daha sonra da Türkiye İş Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre banka, konut alımlarının finansmanı amacıyla kullanılacak kredilerde 120 ay vadeye kadar yüzde 1,17 faiz oranı uygulanacağı belirtildi

Kişiye özel geri ödeme seçenekleri sunan İş Bankası'nın ev kredisi ürünlerine dair detaylara ve kredi koşulları ile ilgili bilgiye "isbank.com.tr", "0850 724 0 724" Telefon Şubesi ve tüm İş Bankası şubelerinden ulaşılabiliyor.

SON OLARAKTA ZİRAAT BANKASI İNDİRİME GİTTİ

Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını 16 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere indirdi. Kurumsal kredi faiz oranlarını aylık yüzde 13 - yüzde 15.5 aralığına kadar indiren Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da maaş müşterileri için aylık yüzde 1.25’e ve maaş dışı müşteriler için ise aylık yüzde 1.35’e düşürdü.

Konut kredilerinde 500 bin lira ve üzeri kredilerde faiz oranını aylık yüzde 1.19 olarak belirleyen Ziraat Bankası, 500 bin lira altındaki konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0.99 olarak uyguluyor.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43