banner39

3600 ek gösterge konusunda son durum

3600 ek gösterge konusu gündemden düşmezken konuyla ilgili en son açıklama ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi.

3600 ek gösterge konusunda son durum

3600 ek göstergede son durum polis, hemşire, öğretmen ve din görevlileri tarafından büyük bir merakla takip ediliyor. 

3600 ek gösterge konusu ile ilgili AK Parti kanadından zaman zaman açıklamalar yapılıyor. 3600 ek gösterge ile ilgili en son açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. 

"BU GERÇEKLEŞECEK" 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları cevapladı. 3600 ek gösterge konusunda ise Soylu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var. Polislerin emekliliğinde aradaki fark yaşam standardını etkileyecek nitelikte. Bunu hepimiz biliyoruz, bunun için böyle bir değerlendirme yapıldı. Bu gerçekleşecek. Bugün gerçekleşmemesinin sebebi içinde bulunduğumuz süreç. Seçim falan derken böyle bir tablo ile karşılaştık." dedi.

3600 EK GÖSTERGE

3600 ek göstergenin kabul edilmesi durumunda pek çok memurun maaş, emekli maaşı ve emekli ikramiyelerinde artış olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde bu konunun Meclis çalışmalarına başladıktan sonra ilk gündeme gelecek konulardan olduğunu belirtilmişti. Meclis takvimine göre, bu ay içinde gündeme gelmesi öngörülen yeni düzenlemeye ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ile ilgili bakanlıkların çalışmaları sürüyor. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43

banner46